Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя.
Франсуа ВОЛЬТЕР.

Саме під таким гаслом у ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ» з ініціативи викладача української мови та літератури
Н. А. Поліщук проходив тематичний тиждень, присвячений Дню української писемності та мови.
У рамках тижня різноманітні цікаві пізнавальні заходи було проведено не лише з учнями, а й з педагогічним колективом училища.
Уже традиційним стало написання диктанту кращими учнями, викладачами та майстрами виробничого навчання. Також для майстрів виробничого навчання відбувся практикум з ділового мовлення, в ході якого вони удосконалювали свої знання з написання заяв, доповідних та пояснювальних записок.


З метою актуалізації знань учнів з української мови, стимулювання інтересу до пос­тійного удосконалення особистої мовної компетентності, розвитку швидкості мислення, пам’яті та навчальної мотивації, прищеплення здорового духу змагання і прагнення стати найкращими, було проведено олімпіади з української мови та літератури, літературну вікторину, конкурс «Відгадай письменника», бінарний урок з української літератури та історії України.
Свої творчі здібності учні також могли продемонструвати у конкурсах стінгазет, рефератів, власних віршованих і прозових творів. А конкурс декламаторів ще раз засвідчив, що у нашої держави є майбутнє, адже вихованці училища - дуже патріотичні й талановиті діти.
Настане час, коли ми вреш­ті усвідомимо, що живемо на величній землі - Україні, де має панувати наша рідна мова - українська. Попри всі випробування і труднощі ми вистоїмо, бо ми - український народ.
Наталія ПОЛІЩУК,
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ».

Comments are now closed for this entry