У дитячому садочку с. Гільча Друга встановили нові вікна та котел

Цього тижня результати втілення у життя двох проектів з енергоефективності в дитячому садку «Теремок» презентували представникам Рівненської обласної та Здолбунівської районної влади.
Цього року Урвенська сільська рада подала на районний та обласний конкурси два проекти щодо поліпшення енергоефективності у дитячому садку і зуміла виграти обидва. Завдяки перемозі в обласному конкурсі шляхом співфінансування з бюджетів району та села замінили газовий котел на новий - сучасний твердопаливний. Усього на його придбання та встановлення витратили 99 тис. грн. А завдяки перемозі у районному конкурсі вдалося втілити проект зі встановлення двадцяти нових енергозберігаючих вікон, на що з сільського та районного бюджетів було виділено 42 тис. грн.


Для гостей з області та району провели екскурсію дитсадком, продемонстрували, як функціонує новий котел. Як розповіли працівники котельні, доки на термометрах плюсова температура, задля економії палива котел розпалюють лише вранці. Уночі ж він не працює.
Згодом в актовому залі відбулися урочистості, під час яких гості виступили з вітальними промовами, а вихованці дитсадка влаштували справж­ній концерт.
- Реалізація цих проектів на території Урвенської сільської ради є яскравим прикладом злагодженої спів­праці усієї владної вертикалі - від місцевої громади до області, - переконаний голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. - З такими керівниками, як Лідія Балабат, працювати дуже легко і приємно. Адже коли у громаді виникають проб­леми, то Лідія Михайлівна сама шукає варіанти їх вирішення, а не скидає це «на плечі» районної влади. Впевнений: якщо ми продовжуватимемо працювати у такому руслі, то всі цілі, які прагнемо реалізувати, обов’язково втілимо у життя.
До речі, ця сільська рада уже не вперше виграє гранти. На її рахунку - 16 успішно втілених проектів. Представники місцевої влади намагаються постійно надсилати заявки на різноманітні районні, обласні, всеукраїнські та навіть міжнародні конкурси.
Тим часом голова Урвенської сільської ради Лідія Балабат запевняє, що громада і надалі братиме участь у таких конкурсах. Адже завдяки виграним кош­там вдалося зробити багато чого: облаштувати народознавчу світлицю у будинку культури в Гільчі Другій, обгородити якісним парканом кладовище, обладнати три ігрові майданчики.
- Це заняття дуже «затягує», особливо, коли бачиш позитивні результати від своїх зусиль, - зазначає Лідія Балабат. – Хоч насправді це дуже копітка та важка робота. Адже для кожного проекту потрібно детально продумати опис, анотацію, довести, що проблема, яку ми хочемо вирішити за рахунок гранту, дуже важлива, і ми точно знаємо, що саме потрібно робити для досягнення мети.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry