Так, саме без пісні, її щирості, ніжності, мудрості, не бачать свого життя учасники народного аматорського вокального тріо «Мірина» Здолбунівського районного будинку культури. Саме пісня поєднала долі трьох талановитих, цілеспрямованих, енергійних музикантів Наталії Саваринської, Ірини та Михайла Мельників. Спільну творчість вони започаткували ще у студентські роки - усі учасники навчалися на кафед­рі музичного фольклору факультету музичного мистецтва інституту мистецтв Рівненського гуманітарного університету. Безмежна любов до пісенно-музичного мистецтва стала поштовхом для створення у 2005 році вокального тріо «Мірина», наз­ва якого виникла з поєднання перших літер імен музикантів.


Своїм народженням колектив завдячує насамперед Ірині Мельник, яку здолбунівські глядачі знають давно, ще як солістку студії естрадного співу «Юність» (керівник - Валерій Стельмащук) Здолбунівського районного будинку дітей та молоді і народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Візерунки» (керівник - заслужений працівник культури України Олександр Стельмашук) Здолбунівського районного будинку культури.
З часу заснування «Мірини» жоден концерт чи пісенне свято у Здолбунові не обходиться без співу цього тріо. Виступи ці захоплюють, їх зав­жди чекають глядачі і щораз гучними оплесками дякують артистам за творчу майстерність, викликані емоції, чудові миттєвості зустрічей з мистецтвом. Творчість музикантів - окраса рідного краю.
Народне аматорське вокальне тріо «Мірина» представляло Здолбунівщину на численних фестивалях, виставках, святах, колектив є лауреатом та дипломантом багатьох всеукраїнських, міжнародних конкурсів, він брав участь у записі телепрограми «Фольк-musik» на Першому Національному телеканалі України та спільно з Рівненською обласною телерадіокомпа­нією записав відеофільм «У лісі під дубом столітнім» на повстанську та козацько-стрілецьку тематику.
І де б не виступало тріо, на великій чи малій сцені, воно ніколи не загубиться серед розмаїття творчих колективів. Завдяки таланту, яскравим костюмам, високопрофесійному виконанню «Мірина» лишається в пам’яті глядачів, бо її учасники виспівують зі своїх душ усе, що мають, - добре, людяне, щедротне. Від їх співу світ стає вищим, а люди, які їх слухають, - багатшими й благороднішими. Цей колектив своєю піснею вміє проникати углиб сердець.
Тетяна ГАПОНЧАК,
провідний методист
Здолбунівського районного
будинку культури.

Comments are now closed for this entry