Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити сама себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто на ній живе, користується усіма її благами і дарами.
Чотирнадцятого жовтня ми святкуємо одне з найбільших свят - Покрову Пресвятої Богородиці. Особливо шанували в Україні Покрову запорозькі козаки, вважали своєю заступницею у далеких походах. Настільки вірили в силу Покрови і так щиро й урочисто відзначали це свято, що з часом воно набуло ще й відповідного, козацького, змісту.
Воєнні події в Україні на початку 2014 року змусили переглянути ставлення українського суспільства до захисту Вітчизни і змінити дату святкування Дня захисника України. Відповідно до Указу Президента України День захисника України – свято, що тепер відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва. Це день пам’яті та пошанування усіх, хто впродовж століть боровся за свою землю і відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності.


Тож саме з метою вшанувати мужність і героїзм захисників України та зміцнити пат­ріотичний дух своїх земляків завідуюча клубом с. Ільпінь Наталія Паламарчук та заві­дуюча тамтешньою публічно-шкільною бібліотекою Євгенія Пилипчук організували літературно-музичне свято «Козацькому роду - нема переводу». Відбувся цей захід у приміщенні клубу.
Вітаючи мужніх воїнів, учасники свята Марія Дмит­рук, Ірина Дедух, Віка Тарадайко, Діма Якубчик, Оля Нікітіна, Юра Нагорнюк, Оля Пилипчук, Дарина Остапчук, Настя та Мар’яна Васильчук, Женя Мартинюк та Юля Заєць співали пісні й декламували вірші. До заходу було організовано книжкову вис­тавку «Мужні захисники свого народу», переглядаючи яку, присутні знайомилися з історією боротьби українського народу за незалежну і вільну державу, отримали інформацію про тих, хто зараз захищає Україну.
Український захисник - це весь український народ, який мужньо протистоїть зовнішній агресії і довів, що здатен на неможливе - перемагати сильнішого ворога. Тож нехай Мати Божа оберігає наших воїнів, щоб вони повернулися додому живими й неушкодженими.
Євгенія ПИЛИПЧУК,
завідуюча ПШБ
с. Ільпінь.

На фото: під час заходу.

Comments are now closed for this entry