Торговельну діяльність на території нашого району здійснюють: 255 магазинів, з яких 86 – у Здолбунові, 39 – у Мізочі та 130 – на територіях сільських рад. Крамниці приватної форми власності складають 84%;
50 підприємств ресторанного господарства. 39 таких об’єктів функціонують у місті, 6 – у Мізочі та 5 – на територіях Здовбицької, Богдашівської, Дерманської Другої та Уїздецької сільських рад;
33 кіоски та 40 об’єктів побуту;
6 ринків із 493 торговельними місцями.
Більше 70 % торговельних об’єктів здійснюють торгівлю продовольчими товарами.
На території сільських рад немає спеціалізованих та фірмових крамниць. В Мізочі працює один спеціалізований магазин з продажу дитячих речей та одна торговельна точка з продажу друкованих видань. В райцентрі функціонують 24 спеціалізовані та 3 фірмові магазини і 6 торгових точок з продажу друкованих засобів масової інформації.
* * *
Фактична торговельна площа магазинів району становить 23,5 тис. кв. м і на 52% перевищує затверджений норматив забезпеченості нею населення на нинішній рік. Це відбулося завдяки розширенню в 1,7 разу міської торговельної мережі.
Відповідає затвердженим нормативам торговельна площа магазинів, розміщених на територіях Будеразької, Бущанської, Миротинської сільських, Мізоцької селищної та Здолбунівської міської рад. Найнижчий показник забезпеченості населення торговельною площею у Здовбицькій, Білашівській, Богдашівській та Спасівській сільських радах. В цілому ж у сільській місцевості фактичний норматив на 56 % менший від затвердженого.


В даний час через незначну кількість жителів торговельна мережа відсутня в селах Клопіт, Новий Світ, Загора, Підцурків, Залібівка, Замлинок, В’юнівщина, Підгайне, Загребля. Норматив забезпеченості населення хоча б однією торговельною точкою складає 100-120 чоловік.

Comments are now closed for this entry