У наш непростий час особливої актуальності набуває ефективне використання фінансових ресурсів. У цьому контексті завдання влади - зробити так, щоб кожна копійка бюджетних коштів була використана з максимальною користю для громад. Цю вимогу сьогодення сповна розуміє влада Здолбунівського району. На одному із засідань колегії райдержадміністрації голова РДА Сергій Кондрачук зазначив: «Наша мета - зробити так, щоб кожна копійка, витрачена з районного бюджету, «тягнула» за собою у наш район 2-3 копійки з інших бюджетів чи джерел». Саме за таким принципом і намагаються діяти місцеві очільники.
Цьогоріч за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у нашому районі реалізовують 4 проекти (деякі з них, щоправда «перехідні», тобто роботи було розпочато у попередні роки, але не завершено). Це, зокрема, реконструкція паливної з переводом на тверде паливо і заміна мереж Спасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, реконструкція котельні Ступнівської сільської ради, будівництво котельні Ступнівського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей”, реконструкція Білашівського НВК. Загальна сума вартості робіт складає 2507,1 тис. грн., з яких лише 250,7 тис. грн. - це кош­ти з районного бюджету (10 % від загальної суми).


Завдяки участі в обласному конкурсі з енергоефективності в цьому році вдалося залучити кошти у сумі понад 700 тис. грн. з обласного бюджету на проектно-монтажні роботи з влаштування вузлів обліку та регулювання споживання теплової енергії у Здолбунівському районному будинку культури, міських ЗОШ № 1, № 3, № 4, № 7 та на проведення капітального ремонту теплових мереж Копитківської ЗОШ I-III ст. Крім того, залучено кошти на встановлення вузлів обліку теплової енергії у міських ДНЗ “Ладоньки”, “Дзвіночок”, “Усмішка”. Загальна вартість усіх робіт у проектах, котрі перемог­ли в обласному конкурсі з енерго­ефективності, становить 1002,4 тис. грн., в тому числі 300,7 тис. грн. - з місцевих бюджетів району (30 % від загальної суми).
Цьогоріч обласний природо­охоронний фонд Рівненщини становив близько 7,2 млн. грн., які розподіляли між районами області на фінансування відповідних екологічних програм та робіт. З цієї суми, зав­дяки наполегливій роботі районної влади, Здолбунівщина отримала 1125 тис. грн. Ці кошти виділено на розчищення русла річки Устя та реконструкцію захисних дамб і насосної станції на польдерній системі «Івачків» Миротинської сільської ради (500 тис. грн.), а також на будівництво каналізаційної мережі малоповерхової забудови в
м. Здолбунів у мікрорайоні «Осада» (625 тис. грн.). Окрім коштів обласного бюджету, з районного та міського бюджетів виділено на вказані роботи 470 тис. грн.
За рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у 2015 році заплановано завершити будівництво котельні на твердому паливі і провести заміну мереж опалення Дерманського НВК «загальноосвітня школа-гімназія» в с. Дермань Друга, котельні на твердому паливі і заміну мереж опалення Бущанської ЗОШ І-ІІІ ст. (загальна вартість робіт станом на 1.10.2015 р. складає 490,9 тис. грн.).
Окрім цього, з бюджету розвитку обласного бюджету виділено кошти на реконструкцію даху будівлі Здов­бицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (826 тис. грн.) та реконструкцію будівлі (заміну вікон) Здолбунівської центральної районної лікарні (175 тис. грн.), решта кош­тів на вказані об’єкти, а це 429 тис. грн. (30 % від загальної суми) - кошти місцевих бюджетів району.
Таким чином, у 2015 році для проведення робіт на усіх зазначених об’єктах вдалося залучити до району близько 5,6 млн. грн., при цьому з місцевих бюджетів Здолбунівщини витрачено лише менше 1,5 млн. грн.
Прикро тільки, що за вікном - середина жовтня, а за деякими проектами роботи ще навіть не розпочали. Десь (польдерна система «Івачків») очікують доставки обладнання з-за кордону, десь (Здов­бицька ЗОШ) потрібне погодження на початок робіт з Києва. Проте представники влади запевняють, що всі роботи вдасться виконати ще у цьому році. Причому, виконати не так, щоб просто освоїти кош­ти, а так, щоб зроблене за гроші платників податків якомога довше служило громаді Здолбунівщини, приносячи максимальну користь усім нам.
Сектор інформаційного
забезпечення
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry