Законодавство України захищає інтереси маленьких громадян, у тому числі й у сфері реєстрації їхнього місця проживання. Зважаючи на реалії сьогодення, в одній квартирі, на правах співвласників, часто проживають кілька поколінь родичів. Коли ж мова заходить про реєстрацію наймолодших членів сім’ї, мешканці квартири не завжди охоче на це погоджуються. Тому для того, щоб батькам зареєструвати до себе неповнолітню дитину, дозвіл інших власників житла не потрібний.


Відтак, щоб зареєструвати місце проживання неповнолітньої дитини, один з батьків повинен звернутись до міграційної служби за місцем своєї реєстрації з відповідною заявою, подати свідоцтво про народження дитини, а також квитанцію про сплату державного мита чи документ, який від нього звільняє.
Якщо батьки дитини проживають за різними адресами, а реєстрацію дитини здійснюють за місцем проживання одного з них, тоді потрібно надати письмову згоду іншого з батьків і довідку з адресно-довідкового підрозділу територіального органу Державної міграційної служби України про те, що дитина не зареєстрована разом з ним.
Наталія ІВАНОВА,
головний спеціаліст Здолбунівського
районного сектора Управління Державної міграційної служби
України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry