йшлося під час обласної науково-практичної конференції з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт у 2015 році, що відбулась минулого тижня на базі ФГ “П’ятигірське” нашого району. До слова, подібні форуми проходять нині по всій Україні.


Науковці та практики агропромислової сфери обговорювали методики обробітку землі, технології сільгоспвиробництва, застосування мінеральних добрив, збереження зерна, а також розглядали інші важливі питання розвитку сільського господарства. Представили учасникам заходу й унікальну американську соєву жатку, високопродуктивну дискову борону французького виробництва, комплекс для посіву озимої пшениці, іншу сільгосптехніку.


- Наше господарство має цілий комплекс посівних та збиральних машин. Зокрема, нова жатка сої, аналогів якої немає на Рівненщині, працює за допомогою механізму, принцип якого базується на повітрі. Так, під час збирання сої, у жатку задувається те насіння, яке випало. Завдяки цій технології мінімізуються втрати врожаю цієї культури, - розповів заступник директора ФГ “П’ятигірське” Юрій Казмірчук.
До речі, це фермерське господарство має потужний елеватор, де за добу можна просушувати близько 400 тонн зерна кукурудзи. Вже у найближчий час там планують побудувати технічну базу з ремонту техніки та завод з виробництва брикетів із соломи, які використовуватимуть для обігріву власних приміщень.
Розповіли аграріям й про особливості вирощування озимих зернових під час несприятливих погодних умов, які спостерігалися цього року на Рівненщині. За словами директора департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надії Переходько, цьогоріч на хід осінньої посівної кампанії суттєво вплинуло засушливе літо:
- Маємо значне відставання по площах посіву ріпаку у порівнянні з минулим роком, - розповідає Надія Переходько. - Адже у 2014 році було засіяно 20 тисяч га культури, а в цьому - тільки 11 тисяч. З посівами озимих зернових культур поки що теж дещо відстаємо від минулого року. Хоч загалом плануємо засіяти ними на 5 тисяч га менше площ.
Для проведення конференції Здолбунівський район обрали недарма, адже саме тут працює найбільше в області невеликих сільськогосподарських підприємств. У 2015 році загальна посівна площа по усіх господарствах Здолбунівщини складає майже 20 тисяч га. Цьогоріч зібрано понад 32 тисячі тонн ранніх зернових культур при середній врожайності 52,5 ц/га. Найбільшу площу серед ранніх зернових культур займала озима пшениця (понад 4 тисячі га), урожайність якої склала понад 55 ц/га. Нині господарства проводять збір сої та кукурудзи. Ці посіви займають понад 3 тисячі га та 5,7 тисяч га відповідно.
Голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук зазначив, що Здолбунівщині є чим пишатись, адже за показниками виробництва сільськогосподарської продукції наш район є третім у рейтингу районів області:
- Станом на 1 вересня 2015 року сільськими господарствами району виготовлено валової продукції на суму понад 72 млн. грн., що складає 110,5 % до відповідного періоду минулого року.
Під час практичної частини конференції присутні мали змогу оцінити роботу сільськогосподарської техніки на полях господарства «П’ятигірське», технологію обробки та зберігання зерна на елеваторі.
Ірина САМЧУК.

На фото: під час конференції.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry