Колектив ДП «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп».

Колектив ДП «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп».

Охорона безцінного дару природи - лісу - високе покликання працівників лісового господарства. Їх щоденна праця, в усі пори року і за будь-якої погоди, сприяє примноженню зелених багатств країни, забезпеченню екологічної безпеки людей та гармонійної взаємодії суспільства і природи.
Державне підприємство «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп» займається веденням лісового господарства на площі 7515 га. Ліси підприємства - це дрібноконтурні насадження, створення яких започаткували в середині 60-х років минулого століття на землях, що вилучались з сільськогосподарського користування через ерозійні процеси. Таким чином, основними функціями цих лісів є ґрунтозахисна, водоохоронна та рекреаційно-оздоровча. Крім того, у лісових насадженнях виділено 10 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 845,4 га. Середній вік лісів держспецлісгоспу становить 48 років.


На сьогодні на підприємстві працює 51 людина, з них 17 - у штаті лісової охорони. За вісім місяців 2015 року рубки догляду за лісовими насадженнями було проведено на площі 105 га, при чому заготовлено 2854 м3 деревини. Рубки головного користування виконано на площі 23 га і заготовлено при цьому 3313 м3 деревини.
Рубки головного користування проводяться лише у насадженнях граба звичайного, осики й берези, котрі досягли віку стиг­лості та на місці яких створюються культури дуба звичайного та червоного. Так, навесні цього року висаджено 41 га лісових культур. ДП «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп» має свої лісорозсадники загальною площею 0,5 га, де вирощує для власних потреб та на реалізацію посадковий матеріал сосни звичайної, ялини європейської, мод­рини європейської, дуба звичайного, дуба червоного, акації білої.
Станом на 1 вересня цього року загальний обсяг реалізації склав 2354 тис. гривень, з них від цеху переробки деревини, що займається виготовленням щитів і піддонів на ПАТ «Волинь-Цемент», та заготовок бруска хвойних порід на експорт - 548,6 тис. гривень.
За цей період сплачено податків та зборів до бюджетів усіх рівнів 904,4 тис. гривень, в тому числі до держбюджету - 433,6 тис. гривень, до місцевих бюджетів - 144,5 тис. гривень та ЄСВ - 326,3 тис. гривень. Чистий прибуток підприємства за вісім місяців цього року склав 97 тис. гривень, а середня заробітна плата за серпень - 3183 гривень.
Наше підприємство - прибуткове та самодостатнє, однак, нині перебуває у стадії «реорганізації», яка має бути завершена до 31 грудня цього року. Наказом Держліс­агентства № 209 від 10.06.2014 року передбачена ліквідація ДП «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп» та приєднання його лісів до ДП «Рівненське лісове господарство» з передачею останньому також основних засобів, активів та пасивів нашого підприємства. В юридичному сенсі це - виведення лісів з-під юрисдикції територіальних громад нашого району в Рівненський, що є прямим протиріччям концепції Президента України та уряду щодо децентралізації влади.
Напередодні професійного свята хочу подякувати працівникам підприємства - ліснику обходу № 1 П. М. Балановичу, ліснику обходу № 7 О. О. Паламарчуку, ліснику обходу № 13 Ю. В. Лайтаруку, робітнику лісу В. П. Павлюку, робітнику цеху переробки деревини М. В. Якимчуку, водіям
В. В. Гаврилюку та В. Ф. Волоху.
Шановні працівники та ветерани лісового господарства, дякую Вам за невтомність і самовідданість, щиро бажаю міцного здоров’я, щастя, добра, достатку та вагомих трудових досягнень.
Павло ДРОЗД,
в. о. директора
ДП «СЛАП «Здолбунівський
держспецлісгосп».
Фото В. КЛИМЧУКА.

Comments are now closed for this entry