Наше місто має багатовікову і непросту історію. Сьогодні Здолбунів прий­нято називати містом залізничників і цементників. Так, і залізниця, і цементне виробництво відіграли й зараз мають дуже важливу, чи не визначну, роль у його розвитку й розбудові. Але кожна галузь, кожне підприємство, кожна вулиця і навіть будівля, на ній розташована, це насамперед люди, які там трудяться, творять, народились чи живуть. І кожна країна - це теж найперше її громадяни або вихідці з неї, які рухають прогрес, увесь цей світ вперед.


Здолбунову є ким пишатись, бо у всі часи серед його мешканців були люди працьовиті і талановиті, творчі і героїчні - непересічні особистості, відомі в Україні і за її межами.
Так, родом зі Здолбунова олімпійський чемпіон Олімпійських ігор у Берліні 1936 року Володимир Сироватка-Рус, колишній український і молдавський футболіст Сергій Лащенков, футболіст, воротар, гравець полтавської «Ворскли» Сергій Долганський. Наше місто гордиться заслуженим тренером України, майстром спорту України з важкої атлетики, тренером Здолбунівської ДЮСШ «Колос» Володимиром Гордійчуком, який за понад два десятиліття роботи наставником важкоатлетів підготував не одного майстра спорту міжнародного класу, більше десяти майстрів спорту, десятки кандидатів у майстри спорту, чемпіона світу і кількох учасників Олімпійських ігор.
Вихідцями з нашого міста є режисер-сценарист Сергій Марченко, кінознавець Галина Дмитрієва-Буряк, художник Юрій Нагулко. Також зі Здолбуновом пов’язані імена відомого польського художника й графіка Станіслава Фіалковського, польського письменника Ромуальда Верніка, відомої польсько-шведської естрадної співачки Терези Тутінас.
Нині чимало мужніх воїнів-здолбунівчан боронять Україну від агресора на її східних рубежах. І вічної шани достойні ті з них, хто поліг за Батьківщину.
Пишаюсь нашим містом та своїми земляками і вважаю, що усім нам, здолбунівчани, варто більше уваги приділяти вивченню історії Здолбунова.
Людмила БАБАК,
генеральний директор
ТзОВ “Комунальних підприємств”.

Comments are now closed for this entry