У Здолбунівській цент­ральній районній бібліотеці відбувся тренінг для працівників бібліотек району «Основи медіаграмотності», який провела завідуюча Мізоцькою міською бібліотекою Оксана Василівна Пальчевська, волонтер громадської організації «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН».
У сучасному світі залежність людини від інформації надзвичайно велика. Отож, дуже потрібно вміти відбирати інформацію, критично її оцінювати, розпізнавати пропаганду і цензуру, робити на основі цього свої висновки, створювати власні медіаресурси. Потрібно бути активними громадянами своєї країни.


Учасники тренінгу дізналися що таке медіаграмотність, медіаресурси та медіаманіпуляції, а також про властивості й джерела інформації. На практичних заняттях вчилися аналізувати друковані тексти, відеоматеріали, фотографії та робити висновки: який головний меседж цієї інформації, для кого вона створена, якими методами і з якою метою. Цікавим було практичне заняття, в ході якого учасники тренінгу, розділившись на дві групи, створювали на основі однакових фотографій власні репортажі - «позитивний» та «негативний».
Аналізуючи анкети, котрі заповнили наприкінці тренінгу його учасники, можна сказати, що ті очікування, які вони озвучили на початку, в основному були досягнуті.
Усі визнали, що тренінг був корисним, зрозумілим та цікавим. А відбувся він завдяки ініціативі та допомозі громадської організації «ЦЕНТР.ПОДІЛЛЯ СОЦІУМ».
Оксана ПАЛЬЧЕВСЬКА,
завідуюча Мізоцькою міською бібліотекою.

Comments are now closed for this entry