- Встановлення мінімальної ціни на молоко другого ґатунку на рівні 4 гривні за літр - це наша спільна перемога. Жителі районів неодноразово скаржилися мені на низькі закупівельні ціни, – розповідає голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. – Мінімальну ціну встановлює держава, тому від мене була низка звернень з цього приводу і до Уряду, і до народних депутатів від Рівненщини. Є відповідне звернення і від обласної ради, в якому ми вимагали прискорити розгляд законопроектів про державне регулювання закупівельної ціни на молоко. І нарешті отримали довгоочікуваний результат, - зазначив Михайло Кириллов.


Як відомо, нарешті парламентарі внесли поправки до статті про «Державне регулювання закупівельної ціни на молоко» в Законі «Про молоко та молочні продукти».
На думку Михайла Кириллова, без належної підтримки, в тому числі й через такі закони, не варто очікувати на розвиток села.
- Якщо великі сільгоспвиробники не лише утримують позиції, а й нарощують виробництво, то в цей же час відбувається зменшення поголів‘я великої рогатої худоби у селянських господарствах. Експерти пояснюють такий спад зменшенням кількості праце­здатних осіб, які проживають у селах, та низькими закупівельними цінами на молоко. Порівняно з першим півріччям минулого року, за цей же період 2015-го поголів’я корів в області зменшилося на
9,5 %, виробництво молока – на
1,8 %. За цей період здано понад 215 тисяч тонн молока. І я хочу наголосити, що частка господарств населення у цьому становить більше 85 %, – пояснив Михайло Кириллов.
Відтак, голова обласної ради сподівається, що зав­дяки підвищенню рівня мінімальної закупівельної ціни до чотирьох гривень ситуація поліпшиться.
- Усе, що залежить від мене як голови обласної ради, буде для цього зроблено. Потрібен діалог з керівниками молочних підприємств? Ми його організуємо. Потрібні нові звернення до Уряду і Верховної Ради? Не сумнівайтеся, такі звернення будуть направлені, - підсумував Михайло Кириллов.
Прес-служба
Рівненської обласної ради.

Comments are now closed for this entry