У вівторок, 14 липня, Українська асоціація активного та екологічного туризму представила у Здолбунові ідею впровадження в країні моделі функціонування екотуристичних шляхів Greenways (Зелені шляхи).

Зелені шляхи - це багатофункціональні маршрути, якими туристи пересуваються немоторизованим способом, тобто на велосипедах, конях, возах або ж пішки. Такі маршрути проходять уздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, річок, залізниць. Місцеві спільноти самі формують маршрути з особливим, притаманним їм, колоритом. До речі, у Європі Greenways діють з 80-90-х років та приносять чималі прибутки місцевим громадам. Адже розвиток туристичної інфраструктури (агросадиби, кемпінги, невеликі готелі, заклади харчування з регіональною кухнею, пункти прокату туристичного спорядження, сувенірні крамнички та ін.) слугує місцевому населенню джерелом додаткового прибутку. В Україні цей проект починають реалізовувати спільно з партнерами з Польщі, де вже 10 років діють туристичні екомаршрути.


На думку голови правління Асоціації Сергія Підмогильного, Здолбунівщина має високий екотуристичний потенціал. Проте її територія замала для створення повноцінного туристичного маршруту. Тому представництво Асоціації веде переговори паралельно й з іншими, крім Рівненщини, областями - Львівською, Тернопільською та Хмельницькою, де пересікаються чотири Національних парки. Так, на Львівщині «Північне Поділля» плавно переходить в «Кременецькі гори», що, в свою чергу, ме­жує з «Дермансько-Острозьким» парком, який, з невеличким розривом, - з парком «Мале Полісся». Охоплення настільки великої території, за словами фахівця, необхідне, аби туристичний маршрут можна було рекламувати на світовому рівні.
Звісно, втілення в життя цієї ідеї потребує вкладення чималих коштів. Проте
С. Підмогильний запевняє, що громада не мусить витрачати на цю справу виключно свої гроші, бо залучають також кошти місцевої влади та спонсорів. У свою чергу Українська асоціація активного та екологічного туризму пропонує допомогу в організації туристичного маршруту - навчання гідів, ознайомлення з практичним досвідом країн, де вже успішно діють такі маршрути та реклама. Тож, чи бути такому екомаршруту на Здолбунівщині, вирішувати нам.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry