Постановою Кабінету Міністрів України № 389 четвертого червня цього року було затверджено новий “Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї”.

Досі пільги з оплати житлово-комунальних послуг, палива, скрапленого газу, користування телефоном не залежали від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами. Відтепер - залежать.
За новими правилами, з 1 липня 2015 р. пільги надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У разі, якщо середньомісячний дохід на одного члена сім’ї за шість місяців перевищить показник у 1710 гривень, пільги не надаватимуться.


Ветерани, багатодітні, інваліди, чорнобильці, пенсіонери різних категорій платили лише половину вартості послуг. Діти війни - 75 %. Щоб продовжити дію пільг, багатьом з них потрібно принести довідки про дохід.
Пільговики, до сукупного доходу яких входить заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, доходи від підприємницької діяльності, або пільговики, до складу сімей яких входять працездатні особи, повинні звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення і подати декларацію про свої доходи за попередні 6 місяців, а також доходи членів сім’ї, крім тих пільговиків, які отримують лише пенсію або соціальну допомогу.
Аби дізнатися, чи варто йти по довідки, можна зробити розрахунки самостійно. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу визначається шляхом ділення загальної суми грошових доходів кожного члена сім’ї пільговика за попередні шість місяців на 6 і на кількість членів сім’ї. Насамперед варто знати, що означає поняття “сім’я пільговика”.
До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких, згідно із законодавчими актами, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (віком до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або пік­луванням пільговика та проживає разом з ним.
Якщо в сім’ї проживає пільговик, він є пенсіонером, отримує пільгу учасника війни, решта членів сім’ї не збирають довідок, тільки для нього вибирається пенсія. Якщо її розмір не перевищує 1710 гривень, пільги за ним залишаються.
Незалежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї пільги при оплаті житлово-комунальних послуг будуть надаватися:
1. Інвалідам війни.
2. Учасникам бойових дій.
3. Потерпілим та учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорій 1, 2.
4. Ветеранам військової служби.
5. Ветеранам органів внутрішніх справ.
6. Дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорій 1, 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
За інформацією звертайтесь в управління соціального захисту населення райдержадміністрації (каб. № 3 та № 4) або за тел. 2-54-56.
Вікторія КОВТОНЮК,
начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління
соціального захисту населення Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry