Шість проектів з енергоефективності буде втілено на Здолбунівщині за співфінансування з обласного бюджету

Результати обласного конкурсу проектів з енерго­ефективності оголосили минулого тижня під час засідання колегії Рівненської ОДА. Загалом на конкурс надійшло 75 проектів, з них конкурсна рада відібрала 27 загальною вартістю 9 мільйонів гривень. На втілення цих заходів у життя з обласного бюджету заплановано виділити співфінансування у розмірі 6,1 млн. грн.
Ефективність проектів оцінювали за кількома критеріями. Зокрема брали до уваги такі, як термін окупності (не більше трьох років), економія енергоресурсів або заміщення споживання природного газу та ін.


Приємно відзначити, що журі обласного конкурсу визнало переможцями 6 проектів, поданих на конкурс Здолбунівською РДА. Таким результатом у нашому районі задоволені, зазначив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.
- Звичайно, якщо з 27 об’єктів, які відібрала обласна комісія, 6 реалізовуватимуться у нашому районі, то такий показник можна вважати непоганим. За передбачені проектами кошти (611 тисяч гривень - з обласного бюджету, 262 тисячі - з районного) плануємо у 4 освітянських об’єктах та у районному будинку культури провести реконструкцію систем теплопостачання приміщень, влаштувати вузли обліку і регулювання споживання теплової енергії. Крім того, у Копитківській ЗОШ плануємо провести капітальний ремонт теплової мережі.
Загалом питання енергоефективності вважаємо одним з ключових у роботі. Тут намагаємося працювати за принципом: кожна копійка, що витрачається з районного бюджету, повинна приносити 2-3 копійки з інших бюджетів чи джерел фінансування. Лише по загальноосвітніх закладах за таким принципом плануємо провести роботи на 14 об’єктах. Так, за кошти Фонду регіонального розвитку (90 % вартості проектів буде профінансовано з державного бюджету, 10 % - з місцевого) маємо встановити 2 котельні на твердому паливі та відремонтувати фасад однієї зі шкіл. Ще 4 котельні сільських шкіл плануємо здати в оренду інвесторам, які встановлять там твердопаливні котли, а нам продаватимуть тепло. На двох об’єктах хочемо організувати роботи за рахунок субвенції з державного бюджету, що передбачена як компенсація за проживання у тридцятикілометровій зоні спостереження Хмельницької АЕС, - розповів Сергій Кондрачук.
Тож тепер у районі чекають на фінансування проектів-переможців, після чого буде визначено підрядників і проведено усі необхідні роботи.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry