Православна молодь Здолбунівщини 28 червня молилася за мир в Україні

Як відомо, 28 червня у нашій державі відзначали два свята - День Конституції та День молоді. Нині, коли наша країна переживає складні часи, як ніколи, потрібно молитися за мир. Саме молитва - дієва зброя, що здатна об’єднати наш народ. А молитва молодого серця завжди є найщирішою і найтеп­лішою.
На жаль, навіть попри теперішню ситуацію в Україні, тисячі представників молодого покоління у неділю, 28 червня, гучно святкували, були присутні на різних розважальних заходах. Та не цього сьогодні чекає від нас Батьківщина, бо святкування зараз - бенкет під час чуми. І дуже шкода, що цього не усвідомлює вся молодь. Безглуздо веселитися, коли у сім’ї горе, «у сім’ї великій, сім’ї вольній, новій», як писав великий Кобзар.


Проте по-іншому до святкувань підійшла православна молодь Здолбунівщини. З ініціативи молодіжного відділу нашого благочиння і з благословення митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія у Свято-Троїцькому Дерманському жіночому монастирі 28 червня зібралося близько 120 людей, в основному молодь. Зібралися, щоб піднести молитву за мир в Україні і таким чином гідно відзначити День Конституції.
Знаковим стало й те, що собор священиків на чолі з о. Рустиком Мельничуком у Свято-Феодорівському храмі відслужив молебень з акафістом преподобному Феодору, князю Острозькому. Чому? Тому, що це святий нашого краю, який захищав свою віру та землю. І, вважаю, цим все сказано.
Після молебню зачитали молитву до святого та за мир у державі. Зі словом до молоді звернувся протоієрей Юрій Линка, який розкрив погляд Церкви на війну. «Церква не відділена від свого народу, це спільнота людей, а не будівля, Церква допомагає і в часи великої радості, і в часи великого горя. Основ­на її місія - молитовне єднання», – зазначив отець. Також о. Юрій наголосив, що справжні патріоти стоять на захисті
своєї держави, а так звані «патріоти», воюють не на тому фронті, а всюди шукають собі вигоди, і при цьому плямують Церкву Христову різними способами. Наприкінці проповіді отець закликав молодь молитися й дотримуватися посту, щоб Господь змінив прокляття на милість. Бо процвітає тільки той народ, що славить Бога.
Також до молоді звернулася ігуменя монастиря, після чого усіх запросили до монастирської трапезної. Варто зазначити, що нещодавно в зону АТО Рівненська єпархія УПЦ передала гуманітарну допомогу. Від Здолбунівського благочиння участь у поїздці брав о. Василій Начев. Тому під час трапези священик розповів про нелегку дорогу та про побачене на Сході України. І відчувалось, що розповідь ця нікого не залишила байдужими.
Завершилась блага справа спільним фото на території монастиря.
Вважаю, що того дня кожен не тільки вклав душу у спільну молитву, а й почерпнув багато корисного для себе. Адже зараз важливо об’єднувати людей у молитві, бо всі ми втомилися від політичних інтриг і нам просто потрібні мир та спокій на нашій, Богом даній землі.
Нехай описана вище подія стане прикладом для інших краян. А ми вже чекаємо нової - православного молодіжного з’їзду, який невдовзі відбудеться у селі Мости.
Олександр ШЕВЧУК,
мирянин с. Здовбиця.

Comments are now closed for this entry