На першій сторінці сьогоднішнього номера “Нового життя” розміщено рекламний блок нової української компанії “Фабрика тепла” (структурний підрозділ АТ “Банкомзв’язок”), котра в складних економічних умовах сьогодення пропонує споживачам унікальне обладнання власної розробки та виробництва - тепловий насос для обігріву домівок. Замість дорогого нині газу з цією метою використовується геотермальна енергія - тепло землі.
Геотермальний тепловий насос звільняє нас від необхідності оплачувати дороге паливо і не залежить від його наявності. Кіловат продукованого тепловим насосом тепла вартує втричі дешевше, ніж використання газу.
Це справді унікальне обладнання минулого тижня було презентовано перед журналістами Рівненщини у приміщенні облдержадміністрації. Побував на цьому заході і представник нашої редакції.

Не секрет, що кожен з нас шукає можливості здешевити витрати на утримання наших домівок. А в структурі цих витрат, як відомо, найбільший відсоток займає плата за теп­ло. Бо як би ми не хотіли, користуватися ним для опалення приміщень доводиться половину року. Отож, альтернативою використання дорогого газу, електроенергії, твердого палива все частіше стають відновлювані джерела енергії: сонце, вітер, вода, земля. Тепло останньої (геотермальна енергія) виявилося найефективнішим. А розроб­лений “Фабрикою тепла” гео­термальний насос “SENSO”, як показали розрахунки, заощаджує до 80 відсотків витрат на опалення. Погодьтеся, що ці цифри вражають.


Щоб не обтяжувати читача технічним описом системи опалення з використанням теплового насоса, друкуємо схему його влаштування у двоповерховому будинку (див. малюнок).
Геотермальний зонд встановлюється у спеціальних свердловинах глибиною від 20 до 80 метрів, з котрих і береться тепло землі. Воно передається у випарник теп­лообмінника теплового насоса, нагріває воду і за допомогою циркуляційних насосів доставляється до батарей опалення. Зрозуміло, що це спрощена картина технологічного процесу, бо насправді у випарнику теплообмінника теплового насоса проходить ціла низка процесів, схожих з тими, що відбуваються в холодильниках, але це вже технологічні тонкощі, до яких ми з вами вдаватися не будемо. До того ж, потрібно зауважити, що геотермальний зонд може бути розташований і горизонтально, але тоді його облаштування потребуватиме значно більшої площі земельної ділянки.
Основними перевагами використання теплових насосів є не лише економія, але й автономність, доступність, надійність, довговічність, комфорт, екологічність. Вони безпечні для використання, не створюють шуму, у них висока модульність, тобто можливість нарощувати потужність за принципом складання дитячого конструктора.
Виступаючи на презентації, керівник “Фабрики тепла” Тетяна Антолик, керівник відділу виробництва і будівництва АТ “Банкомзв’язок” Володимир Маланюк, директор з розвитку “Фабрики тепла” Дмитро Устимович підкреслювали також, що важливим аспектом проектування системи опалення є те, що теп­ловий насос можна використовувати як окремо, так і інтегрувати в існуючу систему опалення, наприклад, разом з газовим котлом або сонячними колекторами чи батареями.
Цікаво, що управляти теп­ловим насосом, а, отже, і системою опалення, ви можете за допомогою мобільного телефону, перебуваючи за сот­ні і тисячі кілометрів від своєї домівки. Та й програмувати його роботу також є змога, що лише сприяє економії затрат на обігрів помешкання.
Як уже згадувалося, модульність теплового насоса дає змогу нарощувати його потужність, а це означає, що з його допомогою можна обі­грівати не тільки власний будинок, а й оранжереї, промислові підприємства, школи і дитячі садки, інші приміщення.
Звичайно, читачів цікавить, а скільки ж коштує це ноу-хау. Вартість одного модуля на 4,3 кіловата обійдеться вам у 57500 гривень плюс монтаж і установка обладнання. Але точніше вам скажуть представники “Фабрики теп­ла” при безпосередньому спілкуванні. До того ж ви можете звертатися і до авторизованих компаній-партнерів, які працюють у Рівному. Це ПП “Мій Клімат”, ТзОВ “Тіко”, “Сучасне тепло”.
Поділюсь з вами “секретом”. На облаштування систем опалення надаються кредити, до того ж певний їх відсоток (до 20 %) повертається за перехід на альтернативні джерела енергії (тобто за відмову від використання газу).
Використання теплового насоса дає змогу забезпечити температуру у вашому будинку до 20-24 градусів за Цельсієм. Установка з двох модулів, потужністю 4,3 кіловата кожен, може монтуватися для живлення однофазним струмом напругою 220 вольт.
Розробники і виробники стверджують, що строк служби теплових насосів - 30 і більше років. Вони надають також трирічну гарантію на встановлене обладнання.
Тепер щодо ноу-хау. Насправді історія теплових насосів налічує вже понад півтора століття, бо концепція їх була розроблена ще у 1852 році британським фізиком і інженером Вільямом Томсоном (лордом Кельвіном), а потім удосконалена австрійським інженером Петером фон Ріттінгером. Останнього і вважають винахідником теплового насоса, бо саме він у 1855 році спроектував і встановив перший відомий насос. Але рук до цього винаходу доклали багато людей. А не знайшов він свого використання раніше тому, що теплова енергія до останніх років була дешевою, а людство не шукало альтернативних джерел і шляхів її виробництва. Тепер все змінилося, і сьогодні у багатьох країнах світу теплові насоси широко використовують. Особливо активно нарощують їх використання в країнах Скандинавії, у Франції. Тепер за цю справу беруться і в Україні.
Підготував
Володимир Дрозюк.

Comments are now closed for this entry