Учасники Дня поля оглядають посіви кукурудзи.

Учасники Дня поля оглядають посіви кукурудзи.

У справжнього господаря ніколи не простоює без діла ані клаптика ниви. Він-бо добре знає, що земля благодатна, і вона завжди віддячить урожаєм тому, хто вміє працювати, не покладаючи рук. З дідів-прадідів цю істину пам’ятають господарі нинішні - ті, завдяки чиїм трудам зараз на Здолбунівщині практично усюди колосяться пшениця і ячмінь, підростають соя та ріпак, тягнеться до сонця кукурудза та ось-ось квітуватиме соняшник.
- Бо землю не обдуриш, мудра вона. Якщо вкладеш, то й отримаєш, - зауважує хтось з керівників господарств, з якими разом об’їжджаємо ниви у рамках щорічного Дня поля. От-от на лани вийде збиральна техніка, і лише тоді, коли збіжжя нарешті опиниться у сховищах, аграрії зможуть перевести подих та оцінити, чи повернуться прибутком їхні матеріальні та фізичні інвестиції. А поки що керівники господарств разом з головою Здолбунівської РДА Сергієм Кондрачуком, заступником голови Здолбунівської районної ради Ігорем Жовтанюком та начальником управління агропромислового розвитку РДА Леонідом Дмитруком оглядають поля, діляться досвідом, даючи один одному корисні поради. Усюди - у ПСП «Колос» та «Україна», у ПСППП «Здолбунівське», ТзОВ «Колос-інвест», ФГ «П’ятигірське», ПСП «Хлібороб», ПрАТ «Мізоцьке РТП», ТзОВ «Агро-Консалт АВ» - ниви пророкують хороші врожаї.

У ФГ "П’ятигірське" цього року вирощують соняшник.

У ФГ "П’ятигірське" цього року вирощують соняшник.


Земля і справді мудра. Бо навіть тоді, коли десь мимоволі зароджується сумнів у майбутньому, в тому, що люди вистоять, здолають усі труднощі і отримають те гідне життя, на яке заслуговують, один погляд на безкрайню ниву відганяє геть цей відчай. Проїжджаючи повз лани, засіяні зерновими, соєю, кукурудзою, відчуваєш гордість за тих господарів, які зуміли у ці непрості часи вистояти, втриматися та зростити розкішні культури. Бо, незважаючи на дорожнечу пального, добрив і засобів захисту рослин, у господарствах району на землі працюють так, як потрібно. А там, де чітко дотримуються технології вирощування культур, і результати відповідні. Для порівняння варто виїхати на трасу, що веде у Дубно, з одного боку якої - ріденькі посіви господарств Рівненського району, а з іншого - густі, яскраві та високі лани кукурудзи й ячменю нашого ПСП «Хлібороб».

Керівник ТзОВ "Агро-Консалт АВ" Алекс ВОЛТЕРС демонструє посіви ріпаку.

Керівник ТзОВ "Агро-Консалт АВ" Алекс ВОЛТЕРС демонструє посіви ріпаку.


Загалом цього року у господарствах району засіяли 19,4 тисяч га, зокрема 5000 га пшеницею, 2100 га ячменем, 6000 га кукурудзою на зерно, 3100 га соєю, 1000 га кормовими культурами.
Залишилися незасіяними зараз лише землі навколо Нової Мощаниці. Але, за словами голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука, інвестори уже приглядаються до цієї території. Тим паче, що у районі є гарний приклад того, як завдяки вправному керівництву та інвестиціям активно розростається господарство. Керівник ТзОВ «Агро-Консалт АВ» Алекс Волтерс приїхав до України з Німеччини, не знаючи ні мови, ні тутешніх реалій. За кілька років зумів створити потужне сільгосппідприємство. Зараз пан Волтерс вправно послуговується українською у спілкуванні і охоче демонструє «свої» поля з
суперелітною пшеницею та дорідним ріпаком.
- Було мало дощів, рік не дуже вдався, - «прибідняється» німець. Наші ж господарі у відповідь посміхаються: мовляв, призвичаївся уже іноземець до українських реа­лій, навчився все на погодні умови списувати.
Утім, про добру погоду Бога просять усі керівники господарств. Щоб встигнути зібрати збіжжя та звезти до сховищ. А що далі - хтозна, адже ціни на ринку, на жаль, диктують не аграрії. Але і з цим наші господарі впораються. Головне - аби настав врешті мир у всій країні, і зернові заколосилися на тих полях, де зараз пролягають кілометри окопів та вирв…
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry