Продавці магазину  села Дермань Друга М. С. Прокоп’юк та Т. О. Сундукова.

Продавці магазину  села Дермань Друга М. С. Прокоп’юк та Т. О. Сундукова.

Традиційно на початку липня, в найбагатшу пору року, коли колосяться ниви, відзначають своє професійне свято кооператори світу. У 2015 році воно припадає на 4 липня. Приємно те, що свято це чи не єдине з усіх професійних свят у державі має статус Міжнародного. Цьогоріч виповнюється 120 років з часу створення Міжнародного кооперативного альянсу, членом якого з 1992 року є Укоопспілка. Кооперація - одне з найчисленніших об’єднань в усьому світі, результатами її роботи користується більша частина людства.

Значимою подією в житті споживчої кооперації України стало прийняття її як повноцінного члена до європейського співтовариства споживчих кооперативів Euro Coop. І варто відзначити, що значною мірою саме завдяки цьому споживча кооперація в Україні сьогодні має можливість жити, розвиватися, нарощувати обсяги діяльності.

На шляху свого історичного розвитку споживча кооперація Здолбунівщини пройшла періоди піднесення, спаду, розквіту та різноманітних випробувань на життєздатність.
Сьогодні підприємства споживчої кооперації нашого району обслуговують більше 14 тисяч його мешканців, переважно у сільській місцевості.
Райспоживспілка об’єд­нує Гільчанське та Мізоцьке споживчі товариства і Виробничо-заготівельно торгове підприємство. Торговельну діяльність здійснюють 16 торгових підприємств, де щодня сумлінно трудяться 56 працівників.


Ключовими у роботі споживчої кооперації є принципи взаємодопомоги й турботи про людей, щоб кожен житель села міг придбати все, чого душа забажає. Для цього працюємо з понад сотнею постачальників. Аби кожен відвідувач залишився задоволеним, приймаємо індивідуальні замовлення на товари. Завжди дбаємо, щоб у наших магазинах поєднувались дві важливі для споживачів складових - якісні товари і доступні ціни.
Споживча кооперація відіграє важливу соціальну роль у житті району. Правління райспоживспілки, споживчих товариств постійно взаємодіють з органами державної влади на місцях. Завдання спільне - разом вирішити соціальні проб­леми на селі. І, перш за все, забезпечити створення нових робочих місць.
Кооперативні магазини - окраса багатьох населених пунктів, а часто у селах вони є ще й культурними центрами, де можна поспілкуватися, випити чаю чи кави.
Під час торговельного обслуговування багатьох масових заходів, зокрема й таких важливих, як вшанування загиблих воїнів в урочищі Гурби, фестиваль земляцтв на вулиці Здолбунівській у Києві, святкування Дня міста, урочистості з нагоди Дня незалежності України та районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів, кооператори зарекомендували себе безпереч­ними лідерами за культурою обслуговування.

Магазин в селі Дермань Друга.

Магазин в селі Дермань Друга.


Сьогодні усім нам, як ніколи, потрібні єдність і суспільна злагода, взаємопідтримка і порозуміння, що завжди були притаманні ідеям кооперативного руху. Добре це усвідомлюючи, система споживчої коо­перації вносить значну частку у бюджет держави. Тільки за минулий рік системою райспоживспілки сплачено до бюджетів різних рівнів п’ятсот сімдесят шість тисяч гривень податків. Майже півмільйона гривень податків сплачено у бюджет вже у першому півріччі цього року, в тому числі до місцевих бюджетів - понад двісті тисяч гривень.
Тому сьогодні кожен житель району має усвідомлювати: купуючи товар в кооперативному магазині і тим самим підтримуючи кооперацію, пенсіонер робить внесок на свою ж пенсію, вчитель - на свою зарплату, безробітний - на відповідну допомогу з центру зайнятості. Адже, розбудовуючи кооперацію, ми розбудовуємо нашу державу.
Щороку, відзначаючи Міжнародний день кооперації, ми перегортаємо нову сторінку історії споживчої кооперації Здолбунівщини. Але минуле й сьогодення кооперації району - не тільки архівні документи та офіційні матеріали. Це долі конкретних людей, які своєю нелегкою працею, відданістю спільній справі зробили важливий внесок у підвищення доб­робуту населення, розвиток і зміцнення економіки краю. Тому від імені правління райспоживспілки хочу подякувати усім ветеранам, пайовикам, працівникам за вірність кооперативним ідеалам, за те, що зберегли надбання поколінь, за самовіддану працю - нелегку, але так потрібну людям. Упевнена, що наш дружний працелюбний колектив і надалі спрямовуватиме свої зусилля на підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій і підприємств, примноження традицій кооперативного руху та розвиватиме свій потенціал, адже ми повинні стати активнішими, сильнішими, сучаснішими - така вимога часу.
Бажаю Вам, шановні кооператори, сил і натхнення на подальшу плідну працю, нових звершень у нашій відповідальній і важливій справі. Здоров’я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.
Оксана СОЛТИС-ШОЛУДЬКО,
голова правління райспоживспілки.

Comments are now closed for this entry