Галина Степанівна ВЛАСЮК представляє свої роботи.

Галина Степанівна ВЛАСЮК представляє свої роботи.

у вишитих виробах, представлених на виставці
у Здолбунівській центральній районній лікарні

Фахівці медичних професій здавна є найповажанішими у будь-якій країні світу. Адже лікар - це той, хто має знання і вміння, застосовуючи які, здатен зцілити від недуги, зберегти чи й повернути людині життя, віру у себе. І завжди з ним поруч вірна та вправна помічниця - медсес­тра, або сестра милосердя, котра і рани залікує, й душу стражденного втішить. Їх робота складна й відповідальна, надзвичайно важка й стресова, бо - без права на помилку, бо будь-яка найменша їх хиба вартує комусь найдорожчого. Справжній медик - завжди інтелігент, якому притаманна висока духовність, невід’ємними складовими котрої є, зокрема, й повага до історії власної родини, краю, держави, знання і збереження культури свого народу та шанобливе ставлення до цінностей інших етносів, висока моральність. Водночас серед медичних працівників різних епох чимало непересічних особистостей, які зуміли проявити себе й у інших, окрім медичної, сферах.
Мистецьке дійство, що відбулося у Здолбунівській ЦРЛ минулої п’ятниці, засвідчило, що працівники цього закладу - люди талановиті й майстровиті, які вміють творити красу. Виставку було приурочено до Дня Конституції України, зініціювала її проведення головна медсестра ЦРЛ Лариса Василівна Рябушенко, долучились до цієї справи з великим ентузіазмом працівники усіх структурних підрозділів закладу.

Працівники терапевтичного відділення біля своєї експозиції.

Працівники терапевтичного відділення біля своєї експозиції.


Вишиті доросле і дитяче вбрання, рушники, серветки, килимки, обруси, подушки, портрети і вірші Т. Г. Шевченка, неймовірної краси картини і, звичайно ж, ікони. Вироби ткані й мережані. Вишивані гладдю, хрестиком і бісером. Букети з соняшників, мальв і збіжжя, ікебани, писанки, запашні хлібини, плетені кошики і глиняні горщики... Усе це було дбайливо, з любов’ю скомпоноване у невеликі експозиції, з яких утворилась одна спільна - барвиста і неповторна, що поєднала у собі минувшину й сучасність. Адже на виставці медики представили як старовинні автентичні речі, дорогі їхнім родинам, так і вишиті зовсім недавно. Наприклад, у експозиції, підготовленій акушерсько-гінекологічним відділенням, експонувалась вишита у 1912 році краватка, а практикантка терапевтичного відділення Олена Самчук з Дермані сама прийшла на захід у вишитому вбранні своєї прабабусі, яке в її родині передають від покоління до покоління.

Фрагмент виставкової експозиції фізкабінету.

Фрагмент виставкової експозиції фізкабінету.


- Ми зібрали колекцію вишиваних експонатів з різних регіонів. Ось, до прикладу, рушник, характерний для Рівненщини, цей - для Волині, а ось цей, з Тернопільської області, що на портреті Шевченка, може бути й весільним, - захоп­лено розповідала завідуюча терапевтичним відділенням Леся Михайлівна Кожедуб своєрідному журі у складі головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ Владислава Олеговича Сухляка, головної медсестри закладу Лариси Василівни Рябушенко, голови Рівненської обласної асоціації сестер медичних Людмили Костянтинівни Романішиної-Лановської, протоієрея Віталія Петрюка, який опікується діючою у лікарні капличкою Св. Пантелеймона.

Людмила Костянтинівна РОМАНІШИНА-ЛАНОВСЬКА, отець Віталій ПЕТРЮК та Лариса Василівна РЯБУШЕНКО.

Людмила Костянтинівна РОМАНІШИНА-ЛАНОВСЬКА, отець Віталій ПЕТРЮК
та Лариса Василівна РЯБУШЕНКО.


У виставковій експозиції стоматологічної поліклініки більшість складали роботи її працівниці Марії Євгенівни Чижевської. До речі, нещодавно ця рукодільниця освоїла в’язання і тепер виготовляє чудові речі у цій техніці. А коли душа просить, - пише вірші.
- І в нас чимало старовинного. Оце білий мережаний обрус моєї мами, виріб 40-х років минулого століття. Ось сорочка моєї бабусі, дивіться, який специфічний крій (бабусина родина жила в Польщі), а цю собі у 1946 році вишив мій хресний батько. Тут і вишивані вироби з Тернопільщини, що належать одній з наших медсестер, - описувала експозицію дитячого відділення його завідуюча Галина Степанівна Власюк, котра й сама вже багато років захоплюється вишиванням. Її майстерно виконані роботи теж демонструвались на виставці.

Головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Олегович СУХЛЯК та голова Рівненської обласної  асоціації сестер медичних Людмила Костянтинівна РОМАНІШИНА-ЛАНОВСЬКА.

Головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Олегович СУХЛЯК та голова Рівненської обласної
асоціації сестер медичних Людмила Костянтинівна РОМАНІШИНА-ЛАНОВСЬКА.


Заворожували погляд картини, вишиті Наталією Олексіївною Яскал, Ольгою Олексіївною Крупецькою, Майєю Володимирівною Слободянюк, з любов’ю творені ікони. Загальну атмосферу заходу підсилювало й те, що більшість медиків прийшли до зали у вишиваному одязі. Атмосфера ця була світлою й позитивною, бо, дивлячись на красу, людям хотілось посміхатись один одному, хотілось співати. І біля однієї з експозицій наша, українська, пісня таки спонтанно зазвучала, а спів колег підхопила й решта присутніх. Для працівників лікарні захід став і своєрідним релаксом, і відкриттям, бо багато хто дізнався нове про тих, хто трудиться з ними поруч, і могутнім поштовхом до згуртування, єднання колективу.

Біля експонатів, представлених працівниками лабораторії Здолбунівської ЦРЛ.

Біля експонатів, представлених працівниками лабораторії Здолбунівської ЦРЛ.


Наприкінці дійства щиру вдячність його учасникам висловили Владислав Олегович Сухляк та отець Віталій, приємним сюрпризом для ряду з них стали подарунки, які вручила Лариса Василівна Рябушенко, а для усіх - презент від Людмили Костянтинівни Романішиної, нею власноруч вишита ікона.
До речі, за словами В. О. Сухляка, колектив очолюваного ним закладу планує й надалі організовувати подібні заходи, зокрема, провести в рамках відзначення Дня незалежності України благодійний ярмарок. Озвучив керівник і ще одну хорошу ініціативу: на території центральної районної лікарні невдовзі зведуть нову каплицю Святого Пантелеймона.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Портрет Т. Г. ШЕВЧЕНКА з експозиції неврологічного відділення.

Comments are now closed for this entry