В останні дні червня у полях наливається силою колос, а хлібороби завершують приготування до найвідповідальнішої пори: ось-ось прийде час збирати новий врожай. У господарствах Здолбунівського району активно працюють механізатори, готуючи техніку до виходу на ниви. Агрономи ж оглядають поля та тішаться побаченим. Адже зернові цього року вдалися дорідними. Тільки б погода не підвела, кажуть хлібороби, сподіваючись на хороший врожай.
Уже традиційно щороку з Божим благословенням приступають до жнив у ПСППП “Здолбунівське”. Перед початком робіт тут відремонтували усю техніку, впорядкували усі приміщення, підготувавшись до збирання зернових. А наприкінці минулого тижня хлібороби зібралися на спільний молебень, який відслужив настоятель Свято-Різдво-Богородичної церкви села П’ятигори
о. Анд­рій. Після того, як священик благословив усіх працівників до спільної відповідальної праці (на фото), слова вдячності та надії на краще прозвучали з вуст першого заступника голови Здолбунівської РДА Леоніда Власюка, начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Леоніда Дмитрука, голів сільських рад, на території яких розташовані землі господарства.


Але насамперед хліборобів оптимістично налаштував на початок збирання врожаю директор ПСППП “Здолбунівське” Петро Кравчук. Привітавши усіх з початком жнив, керівник висловив надію на те, що врожай буде багатим, а рік - вдалим:
- Техніка у нас не нова, але повністю відремонтована. Тож іще з тиждень - і вирушимо у поле. У працівників же прошу відповідально поставитися до роботи та обов’язково зважати на правила техніки безпеки. Бо немає нічого дорожчого, аніж людське життя.
Привітав працівників сільськогосподарського підприємства і Леонід Власюк, зазначивши, що хороші врожаї у господарстві є наслідком злагодженої праці колективу та досвідченого керівництва процесом. Перший заступник голови Здолбунівської РДА побажав усім хорошої погоди, доброго намолоту та вигідних цін на продукт хліборобської праці. Адже саме від вартості збіжжя залежить добробут тих, хто присвячує землі усі сили та час.
Утім, зараз найголовніше - мобілізувати зусилля й зібрати зерно. Адже у народі слушно кажуть, що врожай - не той, що у полі, а той, що у коморі, зазначив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Леонід Дмитрук.
- Можемо сподіватися цього року на добрий врожай. Днями я об’їздив більшість полів у районі і переконався, що врожай нині буде на рівні торішнього, а в деяких господарствах, можливо, й кращим, - зауважив він. - У ПСППП “Здолбунівське” також бачимо постійний приріст врожайності. Скажімо, якщо у 2010 році у цьому господарстві зібрали з гектара 46,6 центнера пшениці, у 2011 році - 58,9 центнера, то у 2014 році врожайність становила 64,6 ц/га. А це свідчить про те, що у “Здолбунівському” добре працює агрономічна служба та й колектив загалом. І на цьому зупинятися тут не збираються. Сподіваємося, що у державі таки змінять підхід до аграрної політики, і хлібороби зуміють отримувати гідний прибуток від своєї нелегкої праці.
Справді, наша земля здатна давати неймовірні врожаї, а люди - невтомно працювати і вдень, і вночі. Тільки б ще дочекатися того дня, коли цю надважку працю справді належно оцінять у найвищих владних кабінетах, по-справжньому підтримавши запал аграріїв.
Марина СТЕПАНЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry