У цьому переконалися депутати районної ради, які цікавилися станом справ у ДПРЧ-18

Ситуація, яка нещодавно виникла на нафтобазі у Василькові, кілька днів тримала у напруженні всю Україну. Байдужим не залишився ніхто: ті, хто живе поруч, кинулись на допомогу місцевим жителям та рятувальникам, інші ж прикипіли до екранів у надії отримати новини про ліквідацію пожежі. Водночас ця надзвичайна ситуація стала перевіркою на профпридатність державної пожежно-рятувальної служби.


Пожежонебезпечні об’єкти розміщені по усій території нашої держави, є такі й у нашому районі. Це законсервована нафтобаза у Мізочі, промислові об’єкти ТОВ «Укрцемремонт», ряд об’єктів на залізниці, автозаправні станції. І від надзвичайних випадків ніхто не застрахований. Тому цілком логічним є зацікавлення станом справ у здолбунівській пожежно-рятувальній частині.
Минулого тижня відбулася зустріч депутатів районної ради та керівництва району з працівниками 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Рівненській області. Пожежники розповіли гостям про особ­ливості своєї роботи та про стан матеріально-технічного оснащення їх частини, в ході невеличкої екскурсії продемонстрували гостям техніку та пожежно-технічне обладнання підрозділу.


Ті, хто вже не перший рік займається порятунком людських життів, розповідали під час зустрічі і цікаві бувальщини. До речі, у народі ходить «байка» про те, що машини пожежників часто приїжджають гасити полум’я без води. Рятувальники ж категорично спростували цей міф. Виявляється, проблема не у відсутності води, а в її нестачі. Привезену з частини воду витрачають за 5-7 хвилин, далі потрібна дозаправка. Проб­лема ж полягає у тому, що у більшості сіл району немає спеціально обладнаного місця, на яке пожежний автомобіль міг би заїхати, щоб набрати води.
У роботі колективу підрозділу трапляються різні ситуації, оскільки ця служба - не тільки пожежна, а й рятувальна. Доводилося працівникам ДПРЧ-18 діставати з криниць людей, визволяти потерпілих під час ДТП з пошкоджених автомобілів і навіть знімати котиків з високих дерев. Натомість пошуком потопельників, оглядом підозрілих пакетів чи сумок з імовірною вибухівкою ця служба не займається. Такі виклики спрямовують до інших, відповідних служб.
Працівники частини розповіли і про найнагальніші проблеми. Зокрема пожежники дуже потребують оновлення спецодягу. Особливо необхідні тепловідбиваючі костюми, в яких рятувальники здатні працювати в особ­ливо небезпечних умовах - за тривалого впливу полум’я та високих температур. Саме ці костюми не один раз рятували життя нашим пожежникам. Існує дефіцит і звичайного бойового одягу, а також деякого важливого аварійно-рятувального спорядження.
Також пожежники нарікають на певні незручності в обслуговуванні ввіреної їм території. Трапляються проб­леми з можливістю доїзду до місця пожежі. До прикладу, якщо пожежа виникне у селі Копиткове, то за 40 хвилин, які автомобіль їхатиме туди зі Здолбунова, рятувальники можуть застати саме згарище. Тому для забезпечення швидшого реагування пожежників є потреба створення пожежно-рятувальних частин у селах. До слова, представники районної влади таку ініціативу підтримують і обіцяють сприяти у її реалізації вже найближчим часом. Адже не за горами втілення у життя адміністративної реформи, яка передбачає формування на Здолбунівщині кількох самодостатніх громад. Тому доречним стане й створення місцевих пожежно-рятувальних частин на територіях окремих сільських рад району.
Ірина САМЧУК.
На фото: під час екскурсії по ДПРЧ-18.
Фото автора.


Усього за 2014 рік працівники ДПРЧ-18 виїжджали за сигналом «тривога» 92 рази, з них на ліквідацію пожеж - 45. З початку 2015 року проведено 41 виїзд, з них безпосередньо на пожежі - 35.

Comments are now closed for this entry