Представники аналітичного центру розвитку міста «ЗЕОН» 23 червня представили громадськості проект «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан».

Автори проекту впевнені, що бюджет Здолбунова повинен стати прозорим та зрозумілим для його жителів. На думку координатора проекту Анатолія Бондарчука, громаду варто залучити до процесу розробки та прийняття місцевих програм і бюджету міста. Оскільки саме від громади залежить наповнення місцевого бюджету, люди мають чітко розуміти, куди витрачають їх гроші. Особливої актуальності це питання набере після втілення адмінреформи, згідно з якою 60 % податку на доходи фізичних осіб залишатиметься у територіальних громадах.


До того ж загалом бюджет є зрозумілим далеко не кожному, адже містить чимало цифр, у яких важко розібратися людині без відповідної кваліфікації, переконаний А. Бондарчук. Тому громадські активісти пропонують візуалізувати показники бюджету, оприлюднюючи інформацію на відповідних Інтернет-сайтах.
Крім того, планується провести вимірювання рівня доброчесності та прозорості бюджетів. Таке дослідження стосуватиметься 15 міст України, в числі яких і Здолбунів. Результати цього виміру свідчитимуть про те, якими є місцеві бюджети зараз і яких доопрацювань вони потребують. За підсумками цього дослідження підготують відповідні рекомендації міській раді.
Також у рамках реалізації проекту передбачені проведення семінарів для депутатів та кандидатів у депутати Здолбунівської міської ради щодо питань прозорості бюджету і підготовка пам’ятки майбутньому депутату «Етапи розробки прозорого, справедливого бюджету».
Вл. інф.

Comments are now closed for this entry