Під час колегії Здолбунівської РДА насамперед йшлося про нарахування субсидій, від якого, без перебільшення, після початку опалювального сезону залежатиме благополуччя багатьох родин. Утім, цей процес іде не без труднощів. Як розповів заступник голови РДА Микола Орлов, обіцяне суттєве спрощення надання субсидій на ділі стало проблемним уже на етапі заповнення заяв, які часто потрапляють до управління праці та соціального захисту населення РДА з помилками. А, як відомо, за надання неправдивих відомостей споживачам загрожує суттєвий штраф. «Підвела» й обіцяна електронна програма перевірки поданих документів, яка у найвідповідальніший момент просто не запрацювала. Як наслідок, усе робиться «вручну», що спричиняє додаткові труднощі для працівників управління соцзахисту. До слова, його співробітники опрацьовують величезну кількість документів: 3118 заяв на отримання субсидій було подано у минулому сезоні, 1601 - у нинішньому. Як наслідок, в управлінні сформувалися справжні паперові «завали».


Але, попри все, зараз Здолбунівщина - третя за показниками в області за темпами призначення субсидій з показником 41,5 % опрацьованих документів і призначених субсидій. Нині субсидії уже призначено 1958 сім’ям з нашого району. Але, незважаючи на те, що процес рухається, начальник згаданого управління Микола Бортник, звертаючись до тих, хто претендує на призначання субсидій, рекомендує попередньо телефонувати до спеціалістів та записуватися на прийом. Щоправда, зважаючи на завантаженість працівників управління, чекати своєї черги на відвідування доведеться близько місяця…
Під час колегії обговорювали й інші питання. Зокрема йшлося про здійснення делегованих повноважень виконавчим комітетом Глинської сільської ради. Оскільки села цієї сільради розташовані відносно близько до райцентру, то й життя там, порівняно з деякими віддаленими населеними пунктами, просто вирує. Бюджет збалансований, вулиці освітлюють, хворих лікують. За наслідками перевірки, виконавчому комітету сільської ради рекомендовано звернути увагу на застарілі генеральні плани сіл, подбати про ремонт будинку культури та активізувати роботу з підтримки молоді на селі.
Обговорювали під час колегії також інші питання. Серед них - процес ухвалення колективних договорів та стан роботи зі зверненнями громадян. У першому півріччі до Здолбунівської РДА надійшло 342 звернення громадян, що на 141 звернення більше, ніж за відповідний період 2014 року.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry