Мандрівники з Тилявської школи над Новомалинським ставком.

Червневими днями відбувся п’ятий етап туристсько-краєзнавчої експедиції «Волинськими шляхами Уласа Самчука», приурочений до 110-ї річниці з дня народження видатного письменника.
У кількаденному поході взяли участь 185 учнів і вчителів з Тернопільської, Хмельницької і Рівненської областей, зокрема й старшокласники Бущанської загальноосвітньої школи. Маршрут мандрівників проліг від села Кунів Ізяславського району Хмельниччини до Новомалина на Острожчині. В останньому проходило основне дійство: українські пісні у виконанні місцевих школярів, розповіді про історію села і природні багатства краю, читацька конференція за романом Уласа Самчука «Чого не гоїть огонь» та інсценізація уривка з цього твору, книжкова виставка за творчістю письменника, змагання з туристичного семиборства.


З Новомалина частина туристів повернулася додому, а школярі з Шумського району Тернопільської області вирушили до Бущі, де стали табором на нічліг. Наступного дня юні мандрівники з учителями прийшли до Гурбенського Свято-Воскресенського монастиря, а звідти вирушили до села Кутянка на Тернопільщині.
Довідково: експедицію започатковано у 2010 році Товариством «Волинь» імені Уласа Самчука, що діє з 1992 року в Шумському районі і яке беззмінно очолює директор музею Уласа Самчука в селі Тилявка Петро Дмитрович Панасюк. Упродовж останніх років туристи-краєзнавці відвідали багато місць, пов’язаних з життям письменника-земляка, його творами та їх героями. Село Новомалин теж не раз фігурує на сторінках роману У. Самчука «Чого не гоїть огонь».
Микола УЖВІН,
учасник експедиції.

Comments are now closed for this entry