Мандрівники з Тилявської школи над Новомалинським ставком.

Червневими днями відбувся п’ятий етап туристсько-краєзнавчої експедиції «Волинськими шляхами Уласа Самчука», приурочений до 110-ї річниці з дня народження видатного письменника.
У кількаденному поході взяли участь 185 учнів і вчителів з Тернопільської, Хмельницької і Рівненської областей, зокрема й старшокласники Бущанської загальноосвітньої школи. Маршрут мандрівників проліг від села Кунів Ізяславського району Хмельниччини до Новомалина на Острожчині. В останньому проходило основне дійство: українські пісні у виконанні місцевих школярів, розповіді про історію села і природні багатства краю, читацька конференція за романом Уласа Самчука «Чого не гоїть огонь» та інсценізація уривка з цього твору, книжкова виставка за творчістю письменника, змагання з туристичного семиборства.


З Новомалина частина туристів повернулася додому, а школярі з Шумського району Тернопільської області вирушили до Бущі, де стали табором на нічліг. Наступного дня юні мандрівники з учителями прийшли до Гурбенського Свято-Воскресенського монастиря, а звідти вирушили до села Кутянка на Тернопільщині.
Довідково: експедицію започатковано у 2010 році Товариством «Волинь» імені Уласа Самчука, що діє з 1992 року в Шумському районі і яке беззмінно очолює директор музею Уласа Самчука в селі Тилявка Петро Дмитрович Панасюк. Упродовж останніх років туристи-краєзнавці відвідали багато місць, пов’язаних з життям письменника-земляка, його творами та їх героями. Село Новомалин теж не раз фігурує на сторінках роману У. Самчука «Чого не гоїть огонь».
Микола УЖВІН,
учасник експедиції.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації. Коментатори які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі неавторизованих користувачів друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити