Такими були основні питання, розглянуті
на 45-ій сесії міської ради

В інформації щодо роботи з ветеранами та громадськими організаціями секретар ради В. В. Капітула чітко окреслила основні проблеми, з якими зустрічаються люди похилого віку, а це - зручний доступ до об’єктів громадського призначення, розгалужена мережа торговельних та аптечних закладів, облаштування зон відпочинку на прибудинкових територіях та в місцях масового дозвілля, а також автобусне сполучення віддалених районів міста з лікувальними закладами, культовими спорудами та кладовищами. Вирішення цих питань тісно переплітається з ремонтом, будівництвом та реконструкцією доріг і тротуарів у Здолбунові.


Про стан роботи у цьому напрямку доповідала завідуюча відділом комунальної служби по благоустрою міста І. Г. Сирота. Вона повідомила, що саме завдяки колективним зверненням мешканців міста та депутатів з’явились додаткові зупинки по вул. Пирогова, 8 Березня, Зеленій, Парковій, Шевченка, відремонтовано тротуари по вул. Шевченка, Княгині Ольги, і зараз триває виготовлення документації на ці роботи по вул. Зеленій, проведено капітальний ремонт вулиць С. Петлюри, Ватутіна, Пирогова, Віли 1, Стефановича, Калнишевського, Словацького, Шевченка-Садки та провулку Старомильський.
У 2015 р. міська рада планує завершити ремонт вул. Пушкіна, Княгині Ольги, частини вул. Д. Галицького, а також ямковий ремонт на 34 вулицях міста. Крім того, тривають планові роботи КП «Здолбунівське» з очищення зливової каналізації по вул. Віли 1, 2, 3, Стефановича, Зеленій, Гончара. Для підвищення безпеки дорожнього руху та впровадження енергозберігаючих заходів проведено капітальний ремонт вуличного освітлення по вул. Залізничній, 2 Лютого, Квітневій, І. Богуна, Фестивальній, Коцюбинського, Гоголя, Старомильській, Попова, у провулку Квітневому та по вул. Коперника в районі кладовища.
Доповідач поінформувала і про ряд проблем на тих ділянках доріг, які перебувають у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг в Рівненській області, а це вул. Щепкіна, Мартинівка та, частково, 8 Березня і Шевченка.
Щодо стану автобусного сполучення доповідав інженер по будівництву міської ради
О. П. Якубчик. Основним завданням роботи міської ради в цьому напрямку на сучасному етапі є впровадження міського маршруту, який з’єднає вул. Старомильську з вул. Мартинівка через центр міста, з під’їздом до центральної районної лікарні та кладовища по вул. Коперника.
Заслухали депутати й інформацію про роботу міської ради з контролю за використанням земель міста. У квітні 2014 р. був затверджений у новій редакції Порядок надання в оренду земельних ділянок по Здолбунову та нову нормативну грошову оцінку земель міста, в результаті чого переукладено договори оренди з 87 орендарями. Лише за результатами проведених заходів від оренди землі у 2014 р. вдалося збільшити надходження до міського бюджету, в порівнянні з попереднім роком, майже на 30 відсотків. Активно проводиться робота з суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки без відповідних документів. Торік по місту було виявлено 11 таких випадків та вжито заходів з усунення цих недоліків. По одному з таких суб’єктів розглядалось питання в суді, інші
добровільно оформляють документацію. Спільно з податківцями була активізована робота зі сплати громадянами міста земельного податку.
На цій же сесії було розглянуто проект Порядку проведення конкурсу на перевезення
пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування і подано його для обговорення громадськістю. Також були подані для оприлюднення і обговорення проекти ставок податку на земельні ділянки та податку на майно, в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
За ініціативою депутатів фракції ВО «Батьківщина» було прийнято звернення до Верхов­ної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогою переглянути і суттєво зменшити тарифи на газ та електроенергію.
Не лишились байдужими депутати і до проблем учасників АТО. Було прийнято Положення, в якому обумовлено розмір надання матеріальної допомоги учасникам АТО, затверджено Детальний план планування території забудови по вулиці Коперника в місті Здолбунів площею 2,64 гектара для цієї ж категорії, визначено як резервний варіант масив для будівництва та обслуговування індивідуальних житлових будинків для учасників АТО в районі вулиці І. Гончара, а також виділено земельні ділянки для будівництва житлових будинків родинам загиблих військово­службовців В. В. Жука та П. І. Петренка.
Валентина КАПІТУЛА,
секретар Здолбунівської міської ради.

Comments are now closed for this entry