Відбулась ХХІІІ звітно-виборна конференція Здолбунівської районної організації
Товариства Червоного Хреста України

Червонохрестівці. Вони завжди роблять усе можливе, аби допомогти нужденним і стражденним, найуразливішим та найнезахищенішим перед випробуваннями життя - хворобами, бідністю, одинокістю, природними катастрофами чи збройними конфліктами. Вони не чекають прохань - самі поспішають до тих, кому найважче. Бо мають гарячі небайдужі серця, чужий біль сприймають, наче власний, та раз і назавжди визначились у виборі між добром і злом на користь гуманізму й милосердя. В Україні лави Національного червонохресного Товариства об’єднали цих людей у далекому 1918 році, тож важко навіть уявити, скільки у їх активі хороших і корисних справ.
Нині на Рівненщині у районних організаціях Товариства Червоного Хреста України триває чергова звітно-виборна кампанія. Минулої п’ятниці підсумки діяльності упродовж останніх п’яти років підбила Здолбунівська РО ТЧХУ. На її ХХІІІ звітно-виборну конференцію прибули очільники первинних організацій, волонтери, представники підприємств і організацій району, які активно спів­працюють з червонохресним Товариством. Також у заході взяв участь голова Рівненської обласної організації ТЧХУ Володимир Петрович Соколенко.

Аналізуючи зроблене
Після ознайомлення з порядком денним, до якого увійшло шість питань, затвердження регламенту та обрання робочих органів і президії конференції присутні заслухали звітну доповідь голови Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Марії Михайлівни Бєлікової та звіт ревізійної комісії, з яким виступила Раїса Миколаївна Мороз.
Нині Здолбунівська РО ТЧХУ налічує 7620 членів, у її складі діє 107 первинних організацій. Робота у звітному періоді здійснювалась відповідно до норм діючого в Україні законодавства, загальноприйнятих принципів Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, згідно з річними та поквартальними планами. Було розроблено також план розвитку районної організації ТЧХУ на 2013-2015 рр. та основні напрями стратегії її розвитку до 2020 року.


Як відзначила М. М. Бєлікова, усе, що було заплановано на звітний період, організації вдалося здійснити. Цьому дуже сприяло покращення роботи з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади району у соціальній сфері, активізація і конкретизація співпраці РО ТЧХУ із закладами охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, ветеранськими та благодійними організаціями.


Здолбунівська районна організація Товариства Червоного Хреста України працює над виконанням 12 довгострокових гуманітарних програм різних напрямків, а це - робота з молоддю, пропаганда безоплатного донорства, діти-сироти, діти-інваліди, медико-соціальна допомога людям похилого віку, розшукова робота, профілактична діяльність у боротьбі з наркоманією та тютюнопалінням й ін. З 1 січня 2014 р., за підтримки Глобального Фонду, було започатковано гуманітарну програму “Зниження захворюваності на туберкульоз в Україні шляхом розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу”. В її рамках Здолбунівська РО ТЧХУ виконала проект “Медико-соціальний супровід та формування прихильності до лікування туберкульозу”. Є чудовий результат - з 10 чоловік, які підпали під згадану програму, 9 було успішно проліковано. Зараз здійснюється медико-соціальний супровід хворих на мультирезистентну форму туберкульозу.
Значно збільшився обсяг надання допомоги найменш соціально захищеним верствам населення. За звітний період від Здолбунівської РО ТЧХУ допомогу отримали 6002 особи на суму 277843 грн., зокрема: продуктами харчування - 2904 особи на суму 147105 грн., медикаментами - 242 особи на суму 1776 грн., б/в одягом і взуттям - 2810 осіб на суму 116009 грн.; матеріальну допомогу - 70 осіб на суму 7050 грн.
Події, що відбуваються в країні останнім часом, теж чинять вплив на діяльність червонохресної організації - вона опікується й вимушеними переселенцями з Криму, Сходу України та постраждалими внаслідок військових дій. Допомогу отримали 48 родин переселенців. У ході розпочатої Товариством у липні 2014 р. акції “Благодійний кошик” від населення району зібрано 2477 кг продуктів харчування, 1625 кг їх передано в координаційний штаб.
Значна увага приділяється актуальному, як ніколи, навчанню населення навичкам першої долікарської допомоги. Підготовлені, що засвідчують відповідні сертифікати, тренер та 2 інструктори РО ТЧХУ проводять такі заняття, згідно із затвердженими шести- або дванадцятигодинною програмами.
Шість патронажних медсестер РО ТЧХУ (усі вищої кваліфікаційної категорії) щодня слідкують за станом здоров’я, виконують лікарські призначення та контролюють приймання ліків 40-45 чоловік. У звітному періоді медсестри служби милосердя надали медичну допомогу 4581 особі, виконали до них 63056 відвідувань (медичних послуг надано 160601, соціально-побутових - 3618).
У двох віддалених селах району - Святе та Новий Світ - налагоджено роботу червонохресних медичних пунктів, які оснащено медичними наборами для волонтера.
Здолбунівською РО ТЧХУ у 2010-2015 рр. проведено 57 широкомасштабних благодійних акцій, крім того, нею постійно активно здійснюється санітарно-просвітницька діяльність, робота із залучення молоді до волонтерства і провадження здорового способу життя.
За словами голови Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Володимира Соколенка, сьогодні Здолбунівська РО ТЧХУ - одна з кращих на Рівненщині, це - школа передового досвіду, організація, де постійно шукають нові форми роботи і відповідально ставляться до будь-якого напряму діяльності.

“Спасибі за те, що ви є...”
Слова щирої вдячності на адресу Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України на конференції линули не раз - від тих, хто виступив в обговоренні звітної доповіді. Кожен з них висвітлював аспекти співпраці з РО ТЧХУ установи, колективу, закладів, які представляв.
Директор Здолбунівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Анатолій Дмитрович Ліщинський відзначив, що очолювана ним установа і РО ТЧХУ плідно співпрацюють не тільки в рамках діяльності відділення надання соціальної допомоги вдома терцентру, а й факультету основ медицини та здорового способу життя Університету третього віку і відділення соціально-медичних послуг терцентру, яке діє у Мізочі. Крім цього, Здолбунівською РО ТЧХУ для усіх 48 соціальних працівників терцентру у 2014 р. було організовано навчання з першої допомоги і догляду за хворими вдома. Керівник також зазначив, що територіальний центр нині працює над втіленням нового соціального проекту - “Інва-таксі”. І якщо вдасться придбати спеціалізований автомобіль для транспортування інвалідів-візочників, для їх супроводу при перевезеннях залучатимуть медсестер Червоного Хреста.
- Від співпраці з районною організацією Товариства Червоного Хреста України місто тільки виграє, - наголосила секретар міської ради Валентина Василівна Капітула. - Червонохрестівці завжди відгукуються на запрошення, беруть участь у масових загальноміських заходах, під час яких організовують презентації Товариства, благодійні акції, навчання навичкам першої долікарської допомоги для усіх бажаю­чих, розповсюджують корисні інформаційні матеріали.
Активною, плідною, довготривалою є спільна робота закладів освіти району та Здолбунівської РО ТЧХУ, спрямована насамперед на виховання учнівської молоді в дусі добра і милосердя, проведення санітарно-просвітницької діяльності щодо соціально небезпечних хвороб, організацію спільних благодійних акцій. Про це йшлося у виступі методиста відділу освіти Здолбунівської РДА Єви Борисівни Грициної. Як надійного партнера у роботі з молоддю в рамках мобільного консультаційного пункту Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і за іншими напрямками характеризувала РО ТЧХУ провідний спеціаліст-юрисконсульт РЦ СССДМ Оксана Андріївна Александ­рова. Чимало хорошого про діяльність районної організації Товариства Червоного Хреста України озвучили й інші промовці. Загалом усі виступаючі наголошували, що оцінюють її на “відмінно”, і дуже шкода, що це не дозволено регламентом. Тож, згідно з останнім, роботу РО ТЧХУ у звітному періоді визнали задовільною.

Організаційні і приємні моменти
Учасники засідання обрали новий склад правління Здолбунівської РО ТЧХУ, його ревізійну комісію та делегатів на обласну звітно-виборну конференцію Товариства. А також визначили вектор подальшої діяльності Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України - одноголосно прийняли за основу проект постанови її ХХІІІ звітно-виборної конференції.
Подяками Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України за активну участь у організації благодійних акцій та багаторічну співпрацю з Товариством було відзначено колективи Здолбунівських загальноосвітніх шкіл
№ 4, № 7 і № 6, Мізоцького НВК, ДНЗ “Здолбунівське ВПУЗТ” та районної стоматологічної поліклініки. За небайдужість, допомогу у роботі з людьми зі Сходу України щире спасибі червонохрестівці адресували також голові Урвенської сільської ради Лідії Михайлівні Балабат та Здолбунівській сотні самооборони.
Ознайомив присутніх зі здобутками Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України її очільник В. П. Соколенко. Він же провів перше засідання новообраного правління Здолбунівської РО ТЧХУ, під час якого відбулися вибори президії правління, а також головою організації вдруге обрали Марію Михайлівну Бєлікову. Адже, працюючи на цьому посту упродовж останніх п’яти років, вона зуміла зарекомендувати себе відповідальною, енергійною, сумлінною і креативно особистістю, вмілим і невтомним організатором, налагодила роботу червонохрестівців на високому рівні.
Заступником голови Здолбунівської РО ТЧХУ обрали патронажну медичну сестру Валентину Євгеніївну Царенюк.

Почнімо з себе
Кожен з нас хоче мати достойне і благополучне життя. І поки є здоров’я, молодість, робота, поки над головою мирне небо, заради цієї мети робить усе можливе. Для себе. Але озирнімось - поруч чимало людей, які потребують допомоги. У нашому районі близько півтори тисячі одиноких громадян. Їм так потрібні увага і турбота, причому, як правило, не тільки матеріальна, а й просто людська, наша з вами. Хіба це так складно?
Чи не у кожному колективі є пенсіонери, ветерани, є ті, хто потребує психологічної підтримки. І часто, аби для них допомога Товариства Червоного Хреста чи інших благодійників стала реальною, потрібне лише звернення, наша з вами ініціатива. Не забуваймо про це. Хай червонохресне гасло “Ми - це дія!” стане актуальним для всіх.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry