Мала Батьківщина. Це там, де ми народилися, живемо, працюємо, радіємо кожному дню. Для нас це село Мала Мощаниця, наша маленька Волинсько-Поліська Швейцарія. З мальовничими краєвидами, оточена сосново-листяними перелісками, ланами жита, квітучими луками, добротними обійстями селян.
Окрасою села є пам’ятник архітектури минулих століть – Свято-Михайлівський храм, що виблискує позолотою бань, скликаючи щосвята парафіян звучанням столітніх дзвонів. А неподалік - медпункт, магазин. Потопає в зелені будівля місцевої школи, яка теж має свою історію, адже її частина – це колишній панський маєток. Добудову ж зроблено в радянські часи.
Милує око кожного ця споруда, біліє серед розмаїття зелені та квітів. Щоранку тут гамірно, велелюдно. Поспішають школярі здобувати знання з усіх куточків села. Адже всім добре відома істина - доки існує школа, доти існує село. А допомагають дітям опановувати знання досвідчені педагоги.


Хочу розповісти про вчительку початкових класів Ганну Володимирівну Жуковську. Вона вже більше сорока років працює у школі. Під її керівництвом формується світогляд школярів, вони вчаться любити Україну, рідний край. Жінка надзвичайно доброзичливо, спокійно та виважено ставиться до кожного зі своїх вихованців. Та, за потреби, й дорослим дасть слушну пораду, прийде на допомогу. За це її поважають і люб­лять односельчани.
На життєвому шляху Ганни Володимирівни було всього. Одній довелось виводити в люди своїх дітей. Але зробила усе можливе, щоб усі вони здобули вищу освіту. Дочки Людмила і Наталія – вчитель та бухгалтер, син Руслан – викладач Рівненського автотранспортного коледжу.
Ганна Володимирівна – вчитель вищої категорії з величезним досвідом. Нині колишні її учні приводять до неї у клас навчатися вже своїх дітей. Педагог завжди вчила школярів добру та чесності. Чимало її вихованців стали спеціалістами різних професій, тому зустрічі з ними щоразу приносять вчительці задоволення і відчуття, що роки невтомної праці минули не марно.
За старанне ставлення до роботи вчителька нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти України, обласного та районного відділів освіти, медаллю «Ветеран праці». В арсеналі Ганни Володимирівни і низка сертифікатів про участь у педагогічних ярмарках, читаннях.
На обійсті педагога скромно і затишно. Влітку і восени буяє там різнобарв’я квітів – жовті соняхи, жовтогарячі жоржини ніби запрошують завітати і помилуватись їх красою. А як весело й гамірно стає в оселі, коли з’їжджаються діти та онуки.
Отож, не хлібом єдиним живе людина. Її возвеличують благородство душі, невтомна праця та духовні надбання.
Надія ІГНАТЬЄВА,
зав. ПШБ с. Мала Мощаниця.

Comments are now closed for this entry