Не секрет, що у наш час є випадки, коли на підприємствах різної форми власності задіяні працівники, з якими не укладені договори про трудові відносини відповідно до законодавства.
Легалізація ринку праці - один з пріо­ритетів детінізації економіки та напрямів роботи райдержадміністрації. Адже, враховуючи дослідження Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, рівень тіньової економіки за підсумками 2014 року збільшився на 7 % і становив 42 % від ВВП.


Хоча я і не є прихильником тиску на бізнес, зокрема шляхом перевірок, проте вважаю, що основною причиною невиявлення порушень є мораторій на проведення перевірок. При райдержадміністрації створена районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, основною метою якої є виявлення незаконно оформлених працівників. Проте на сьогодні у зв’язку з мораторієм на перевірки робоча група не має права їх проводити. Про обмеження перевірок відомо суб’єктам господарської діяльності.
За порушення законодавства у сфері трудових відносин з 1 січня цього року значно збільшено штрафні санкції. Так, розмір штрафу за одного не­оформленого працівника станом на 1.06.2015 року складає 36540 грн. Однак, з початку цього року у зв’язку з
мораторієм на перевірки за таке правопорушення жодного суб’єкта господарської діяльності до відповідальності притягнуто не було.
Мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами діє з 2014 року, у 2015-му він чинний до червня включно. У разі продовження мораторію на проведення перевірок з 1.07.2015 року виконання завдань, які ставить Кабінет Міністрів України перед місцевими адміністраціями, зокрема, пошук додаткових джерел надходжень до бюджетів, у тому числі й за рахунок детінізації економіки (не менш, як 2 % доходів загального фонду), значно ускладнюється.
Якщо ж мораторій на перевірки не продовжать, то, переконаний, до 1 липня цього року працедавці оформлять з досі не оформленими працівниками трудові відносини належним чином. І районній робочій групі з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення залишиться лише переконатися в цьому та подякувати сумлінним і відповідальним працедавцям.
Леонід ВЛАСЮК,
перший заступник голови
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry