До професії вчителя з особ­ливою повагою ставилися в усі часи. Мабуть, тому, що вчитель - це не просто високоосвічена людина, а насамперед той, хто вміє передати свої знання іншим, знайти ключик до серця кожної дитини.
Для того, щоб когось навчати, потрібно й самому постійно вчитися, досконало знати предмет, бути готовим відповісти на будь-яке запитання, тому кругозір учителя має бути різностороннім. Важливими факторами у професійній діяльності педагога є такі якості, як витримка, терплячість, доброзичливість та вміння вислухати. Бути вчителем дуже відповідально ще й тому, що для учнів він - взірець у мисленні та поведінці.


Уже багато років поспіль щодня второваною стежиною прямує до місця роботи Лідія Ананіївна Власюк, для якої професія вчителя стала покликанням. Тут, у Здовбицькій школі, колись навчалася сама, змалку плекаючи мрію стати педагогом. А згодом, після успішного закінчення вишу у Рівному, вже у ролі вчителя переступила поріг рідного навчального закладу, щоб передавати свої знання дітям, навчати їх прекрасному, формувати у них чітку життєву позицію.
Кожен урок у Лідії Ананіївни має свою родзинку. Використовуючи сучасні технології на уроках мови, вона вчить школярів працювати самостійно і в колективі, у парах та групах, спонукає дітей до творчості. А заохочуючи учнів до вдосконалення власного мовлення, у кожному з них закладає основу успішної, комунікабельної особистості.
Уроки літератури - це уроки життя. Бесіди та обговорення, декламування і виразне читання, створення словесних портретів й інсценізації сприяють тому, що діти вчаться розпізнавати добро та зло, щирість і підступність, багатство душі й духовну обмеженість.
Роки невтомної праці дали рясний урожай: учні Л. А. Власюк неодноразово ставали призерами районних та обласних мовно-літературних конкурсів, писали й успішно захищали роботи у МАН.
Відповідальна і цілеспрямована, чесна й принципова, Лідія Ананіївна, як класний керівник, формує у своїх вихованців чітку громадянську позицію. Уже не один випуск дякує своїй наставниці за доб­роту і любов, незабутні уроки рідної мови. Важко навіть уявити, скільки сил, енергії, умінь доклала педагог, щоб виховати справжніми людьми таких різних учнів. Кожен з них вибрав професію до душі, але зерна любові до рідної мови й поетичного слова дають гарні сходи.
Завдяки невтомності та працелюбству, ерудиції, умінню позитивно вирішувати нагальні проблеми Лідія Ананіївна користується повагою серед односельців, її обрано депутатом сільської ради, і вже кілька років поспіль вона очолює осередок «Просвіти» у Здовбиці.
Підготовка до уроків, класних годин, перевірка зошитів, виконання громадських доручень, родинні обов’язки забирають багато часу, однак Лідія Ананіївна знаходить його і для поєднання красивого з корисним. Її захоплення - це квіти.
Лідія Ананіївна виховала трьох дітей, а зараз любов і теп­ло віддає внукам, які тішать дідуся з бабусею своїми першими самостійними досягненнями. П’ять маленьких сонечок, коли приїжджають разом з батьками у родинне гніздо, наповнюють його своєю енергією, щирістю, заряджають позитивом.
Надіємося, що попереду у нашої колеги ще чимало нових творчих злетів і професійних надбань, що доля пошле їй ще багато розумних, доб­рих і вдячних учнів, а рідні завжди будуть підтримкою і надійною опорою у всіх її починаннях.
Учителі-словесники
Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Comments are now closed for this entry