Під час відвідання Свято-Троїцького монастиря с. Дермань.

 

Нещодавно вихованці Мізоцької школи-інтернату, а саме найкращі читачі шкільної бібліотеки, здійснили цікаву подорож у історичне село Дермань.
Першим пунктом цієї захоплюючої мандрівки було відвідання Дерманської гімназії. Вчитель історії цього навчального закладу Дмитро Іванович Кравчук провів для дітей три цікаві екскурсії: самою гімназією, а також у музеї письменника Уласа Самчука і поета-перекладача Бориса Тена, які знаходяться у приміщенні закладу. Діти збагатилися знаннями про історію Дерманя, про видатних людей, які тут народилися і працювали. Побували діти і в гімназійній бібліотеці.
Далі екскурсанти завітали до Свято-Троїцького монастиря, де їх, з благословення настоятельки обителі ігумені Вероніки, пригостили смачною монастирською трапезою, а монахиня Іринея провела захоплюючу екскурсію. Найбільшу увагу під час відвідання храмів було приділено розповідям про чудотворні ікони монастиря - Казанської Богоматері, великомученика Пентелеімона, Богоматері Троєручиці та чудесно оновленій іконі Хрещення Господнього. На згадку про відвідини обителі діти отримали іконки Богоматері Троєручиці, а також запалили і поставили на підсвічник воскові свічки.
Наступним етапом подорожі став ремісничий хутір майстра народного мистецтва М. С. Огородника «Плугаки». Господар зустрів дітей біля оселі босоніж, у полотняному одязі і солом’яному брилеві, із батогом в руках. З гумором запропонував всім розутися і зайти на подвір’я босоніж, або ж отримати два удари батогом. Після коротких роздумів всі погодилися на отримання батогів. Також господар зважив усіх відвідувачів, адже кількість гостей на хуторі рахують саме у кілограмах. Чимало цікавого побачили гості як у хаті, так і на подвір’ї цього обійстя, оформленого у стародавньому українському стилі. А на прощання Микола Сергійович пригостив дітей смачними грушами і сливами.
Повертаючись до рідної школи, екскурсанти ділилися своїми враженнями від поїздки. А допомогли її організувати добрі люди - настоятелі храмів с. Білашів о. Василь Ярошик та с. Дермань о. Юрій Линка, підприємець
П. М. Климчик, І. М. Надточий та всі, хто згаданий у цій замітці.
Ірина КАРПЮК,
бібліотекар Мізоцької
школи-інтернату, очільник екскурсії.

Comments are now closed for this entry