Завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Здолбунівської ЦРЛ Наталія МАРТИНЧУК  перевіряє стан плода за допомогою фетального монітора.

Завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Здолбунівської ЦРЛ Наталія МАРТИНЧУК
перевіряє стан плода за допомогою фетального монітора.

Медики акушерсько-гіне­кологічного відділення Здолбунівської центральної районної лікарні відтепер зможуть надавати медичні послуги ще якісніше. У відділенні з’явилося нове сучасне обладнання, завдяки якому вдасться полегшити процес хірургічних втручань та оперативніше відслідковувати стан плода і матері.

Операційна медична сестра Анна КОНДРАЧУК демонструє хірургічний  діатермокоагулятор.

Операційна медична сестра Анна КОНДРАЧУК демонструє хірургічний
діатермокоагулятор.


- Минулого тижня у відділення доставили кілька нових приладів, які є надзвичайно важливими для забезпечення якісної медичної допомоги, - розповідає завідуюча відділенням Наталія Мартинчук. – Насамперед це хірургічний діатермокоагулятор, використання якого під час хірургічних втручань дає змогу значно зменшити крововтрату пацієнтки, скоротити тривалість операції та, відповідно, зменшити період застосування анестезії. Важливо, що цей прилад можна використовувати також під час дрібних оперативних втручань. Крім того, придбали й іншу апаратуру - монітор матері і плода (фетальний монітор), а також портативний монітор матері і плода, які дають змогу швидко та якісно відслідковувати стан ще ненародженого малюка.


Лікарі стверджують, що нові придбання будуть задіяні, як кажуть, на усі сто. Адже уже протягом перших чотирьох місяців цього року у відділенні провели 59 оперативних втручань, не враховуючи дрібних операцій. Нині медичний персонал вивчає особ­ливості нового обладнання та його застосування. Заплановано проведення спеціального тренінгу задля того, щоб кожен спеціаліст розумів, як правильно користуватися новинками.
Закупили нове обладнання за кошти зі спецрахунку Здолбунівської центральної районної лікарні, повідомив головний лікар закладу Владислав Сухляк:
- Загалом на придбання техніки для акушерсько-гінеко­логічного відділення лікарні ми витратили 65 тисяч гривень. Кошти було спрямовано на поліпшення медичного обслуговування жителів нашого району. Звісно, задовольнити потреби усіх відділень лікарні одразу не вийде. Проте ми з їх керівниками регулярно спілкуємося, вони висловлюють свої пропозиції щодо найнагальніших потреб. Робимо, що можемо, - помаленьку покращуємо стан палат у відділеннях, плануємо закуповувати іншу необхідну апаратуру.
Щоправда останнім часом, кількість новонароджених, які з’являються на світ у нашому пологовому, дещо зменшилася, кажуть лікарі. Утім, як і загалом у державі, адже нинішня економічна та політична ситуація оптимізму потенційним батькам не додає. Та все ж здоров’я мами й немовляти є запорукою і сімейного благополуччя, і міцної нації. Тому й прагнення працівників лікувального закладу покращити медобслуговування жіноцтва можна тільки вітати.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry