Команда Здолбунівської гімназії зайняла третє місце на XVII Всеукраїнському турнірі юних істориків, що проходив з 26 по 30 квітня у Львові.
У напруженій боротьбі учні зуміли пройти шлях від районного етапу турніру до республіканського. Гімназисти розповідають, що на обласному турнірі їх команду не сприймали як потенційного переможця. Проте, попри визнання фаворитами інтелектуальних змагань рівненських команд, кращі результати продемонстрували здолбунівчани, які й представили Рівненщину на фіналі у Львові.


До команди увійшли одинадцятикласники Денис Кравчук, Анастасія Петрюк та десятикласники Марта Шмендель, Євгеній Жданюк і Діана Пйонтковська. До речі, цей склад спочатку брав участь у турнірі юних правознавців.
Запорукою свого успіху учні вважають саме злагодженість та здатність працювати разом. Учитель Людмила Миколаївна Буцька, яка готувала юних істориків до змагань, відмічає і прекрасну роботу капітана команди Дениса Кравчука. До слова, його відзначило й журі - вручило диплом найкращого капітана команди.
- Успіху досягли завдяки тому, що справді було вдало підібрано склад команди, і не тільки за знаннями, а й за характерами. Кожен знав, що йому потрібно робити і використовував свої сильні сторони, дуже допомогла нам Людмила Миколаївна, - зазначає Денис.
Знавці історії з гімназії вперше потрапили на Все­український командний турнір. Їх приємно вразив масштаб проведення конкурсу та його організації. Проживали у гуртожитку одного з навчальних закладів, тож навіть додому їхати не хотілося, зізналися гімназисти.
Розчарував наших переможців тільки суб’єктивний підхід деяких членів журі до оцінювання відповідей: часом гіршому виступу присвоювали вищий бал. Проте гімназистам це не завадило привезти додому “бронзу”.
З фінансуванням поїздки мали труднощі, розповідає Людмила Буцька:
- Найскладніше було знайти спонсорів, адже для участі у Всеукраїнському етапі турніру потрібен внесок у сумі 5700 грн. На жаль, цього року на державне фінансування розраховувати не доводилося, хоча у попередні роки команда, яка займала перше місце в області, його отримувала з обласного бюджету. Тому ми шукали небайдужих благодійників. Порадувало те, що більшість тих, кого ми просили про допомогу, відгукнулись. Посприяли нам батьки учнів, колишні випускники, керівники установ, бізнесмени, навіть міський голова.
Ще однією незручністю, на думку педагога, є відсутність джерелознавчої бази, до якої діти мали б вільний доступ. Звісно, матеріали з Інтернету вражають різноплановістю, проте учні не завжди здатні «фільтрувати» ту інформацію, яка до них потрапляє. Адже внаслідок інформаційної війни з’яв­ляється чимало недостовірних матеріалів.
До слова, у період все­охоплюючої підготовки учнів виключно до ЗНО чимало батьків і навіть вчителів нарікають на недосконалість тестового оцінювання навчальних знань і досягнень школярів. Мовляв, такі тести не вчать їх висловлюватись усно. Саме тому участь підлітків у подібних історичному турнірах позитивно впливає на розвиток особистості, готує до дорослого життя, уміння працювати в команді. До того ж на таких змаганнях є і можливість поспілкуватися з ровесниками.
Людмила Миколаївна розповідає, що досі її випуск­ники з ностальгією згадують, як колись брали участь у турнірі, веселились, з користю проводили час. Такі враження для людини є справді незабутніми.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry