став шаховий турнір пам’яті Олександра Ковальчука, що відбувся у Здолбунові

Головним організатором змагань виступив син знаного шахіста, президент Рівненської обласної федерації шахів Володимир Ковальчук. Відбувся турнір за підтримки Радикальної партії Олега Ляшка.

Другого травня на урочисту церемонію відкриття турніру завітали народний депутат України, заступник лідера Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий, помічник голови Рівненської РОО Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Свисталюк, голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, його заступник Микола Орлов, представники ЗМІ.
З вітальним словом до шахістів звернулися А. Лозовий, С. Кондрачук, В. Ковальчук. Поділився спогадами про свого друга і соратника у спорті, справжнього ентузіаста шахів Олександра Ковальчука Ю. Кошмак. Хвилиною мовчання учасники, гості і вболівальники вшанували пам’ять колишнього голови Здолбунівської федерації шахів, загиблих учасників АТО та усіх, полег­лих за Україну.

Марія ГНАТЮК.

 

Ігор НАМІНСЬКИЙ.


Далі у приміщенні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 перемогу за шаховими дош­ками виборювали 108 дорослих спортсменів з 12 областей України - Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Київської, Миколаївської, Харківської, Хмельницької, Рівненської, Волинської й міста Київ, 106 чоловіків і двоє жінок, серед яких найстарший учасник 1926 року народження, а наймолодший - 2003-го, троє майстрів спорту України, троє майстрів Федерації, двоє майстрів спорту міжнародного класу, міжнародний гросмейстер, троє майстрів за класифікацією FIDE, 31 КМС та 51 шахіст-першо­розряд­ник.
Змагалися за перемогу (в окремому турнірі) і 48 дітей 2001-2008 р. н. з Хмельницької, Львівської, Закарпатської, Житомирської областей, Рівного та Києва, Березнівського, Гощанського, Корецького, Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського, Костопільського районів Рівненщини.
За словами головного судді змагань Миколи Колюха, боротьба упродовж двох днів точилася доволі напружена та повна хвилювань, і все ж переможців було виз­начено. Ними у загальному заліку турніру серед дорослих стали Олег Будніков із Запоріжжя (І місце), Володимир Бордовський з Миколаєва (ІІ місце) та Ліза Соловйова (ІІІ місце). Кращими серед шахістів Рівненщини, за результатами змагань, виз­нано здолбунівчанина Ігоря Намінського (І місце та перемога у другому етапі Кубка з шахів Рівненської області 2015 р.) та рівнян Олександра Матвійчука (ІІ місце) і Олександра Кохно (ІІІ місце); серед шахістів з районів нашої області - Максима Затирку з Костополя (І місце), Петра Іллюка з Березнівщини (ІІ місце) і Анатолія Попова з Дубенщини (ІІІ місце); серед здолбунівчан - Йосипа Борзенка (І місце), Юрія Кошмака (ІІ місце) й Олега Прокопчука (ІІІ місце); серед ветеранів - Анатолія Остапчука з Рівного, серед школярів - Василя Медведика зі Львівщини. Відзначили і тренера з багаторічним стажем Петра Козачка, котрий виховав не одне покоління шахістів.
У дитячому турнірі перемогу здобула десятирічна Вік­торія Швець із Хмельницького, ІІ місце виборов рівнянин Віталій Кальчук, а третє - Пеппас Валадіс з
м. Мукачеве. А от володарем спеціального призу від народного депутата України Андрія Лозового став рівнянин Влад Громов. Кращою шахісткою серед дівчат на турнірі було визнано одинадцятирічну здолбунівчанку Марію Гнатюк.
Кубки, медалі, призи і грамоти Рівненської обласної федерації шахів дорослим та юним переможцям змагань з побажаннями нових спортивних перемог вручили Володимир Ковальчук та Сергій Кондрачук. Очільник Здолбунівської райдерж­адміністрації висловив вдячність організаторам і учасникам змагань та запевнив, що у нашому краї й надалі приділятимуть належну увагу розвитку такого виду спорту, як шахи. До слів вдячності і шахістам, і усім, хто посприяв у проведенні турніру, доєднався і Володимир Ковальчук. Він також висловив сподівання, що вже наступного року ці змагання стануть міжнародними, та запросив шахістів до участі у них.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry