Відбувся міжрайонний семінар-практикум з питань енергозбереження та енергоефективності

Непрості часи спонукають українців до тотальної економії. Хоча, оцінюючи рівень прогресу у різних державах світу, ми розуміємо, що повинні були навчитися економити набагато раніше. Адже за кордоном вже давно відчули позитивний ефект від використання альтернативних джерел енергії, встановлення лічильників та можливості регулювання тепла у приміщеннях. Наші польські сусіди свідомо обирають житло з невеликою площею, користуються індивідуальним опаленням та встановлюють теплові насоси.
Міжрайонний семінар-практикум з питань енергозбереження та енерго­ефективності, що відбувся минулого тижня у Здолбунові, став кроком до практичного втілення економії енергоресурсів. Участь у заході взяли не лише представники місцевої влади та житлово-комунального господарства, а й фахівці галузі енергосервісу Рівненської області та м. Київ.


Важливо, що семінар відвідали й потенційні інвестори, яких цікавить ця сфера. Присутні мали змогу переглянути презентації продукції енергосервісних підприємств та почути «з перших вуст» про їх роботу. Окрім цього, на вис­тавці у холі адміністрації була представлена продукція, яка використовується у сфері теплопостачання.
Під час семінару організатори про­аналізували нинішній стан енергоспоживання у нашому районі, розповіли про його «болючі місця» та перспективи розвитку. Перший заступник голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк, розповідаючи про пріоритетні завдання на 2015 рік, повідомив, що заплановано провести енергоаудит у приміщенні Здолбунівської центральної районної лікарні, встановити лічильники тепла у міських загальноосвітніх школах №№ 1, 3, 4, 7, реконструювати котельню Спасівської ЗОШ, завершити будівництво твердопаливних котелень та мереж опалення у Дерманському НВК та у Бущанській ЗОШ І-ІІІ ст. Презентували на заході й детальний аналіз енергоспоживання у бюджетних установах і орга­нізаціях Здолбунівщини.
Учасників семінару зацікавили перспективи розвитку енергоіндустрії Здолбунівського району. Прозвучало багато запитань щодо доцільності встановлення теплових насосів, опалення вугіллям, а також про проблеми, які можуть виникнути під час переходу з газового опалення на альтернативне.
За результатами семінару підготовлено спеціальне доручення голови РДА, згідно з яким керівники бюджетних установ повинні подати власні пропозиції щодо заходів з енергозбереження.
Під час виїзної частини семінару його учасники оглянули об’єкти, на яких уже активно втілюється практика енерго­збереження.
Ірина САМЧУК.


А тим часом...

Незважаючи на загалом позитивні враження учасників семінару, дехто з керівників все ж має певні зауваження щодо підготовки заходу:
- Мета семінару, звісно, хороша, - розповідає головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк. - Проте, наприклад, той факт, що в очолюваному мною лікувальному закладі протягом нинішнього опалювального сезону вдалося зекономити більше 723 тисяч гривень, скоротивши витрати на 39 %, під час семінару так і не прозвучав. Тому хотілося б конструктивнішого підходу з боку організаторів заходу. Відвідавши об’єкти у лікарні, гості з інших регіонів оцінили реальні наші
досягнення. Натомість під час презентації чомусь висвітлювали лише недоліки, які є у нашому закладі.

Comments are now closed for this entry