Минулої п’ятниці на базі Здолбунівської загальноосвітньої І-ІІІ ст. школи № 1 відбулися традиційні щорічні змагання санітарних пос­тів шкіл району. Участь у них взяли команди 14 міських, селищного та сільських навчальних зак­ладів.

На сьогодні заняття з медико-санітарної підготовки школярів набули особливої актуальності, адже під час них діти вчаться, як зберегти своє здоров’я, правильно надавати першу медичну допомогу та доглядати за хворими, знайомляться з основними положеннями Міжнародного гуманітарного права. Важливою частиною співпраці Товариства Червоного Хреста України, закладів освіти та медичних установ є санітарно-просвіт­ницька робота, заохочення і залучення молоді до здорового способу життя.


Щовесни своєрідним підсумковим іспитом для учнів, які упродовж навчального року активно працювали у шкільних санітарних постах, є змагання, які організовують спільно Здолбунівська районна організація Товариства Червоного Хреста України та відділ освіти місцевої райдержадміністрації. Цього разу, змагаючись за перемогу, свої знання та практичні вміння дівчата і хлопці демонстрували на восьми етапах: стройова підготовка; перевірка щоденника роботи, оснащення санітарного пос­та, рапорту про шефську допомогу; надання першої медичної допомоги при травмах, нещасних випадках, транспортування хворих і потерпілих; догляд за хворими вдома; особиста і громадська гігієна, інфекційні захворювання і заходи їх попередження; лікарські рослини та їх застосування; історія українського Червоного Хре­с­та; огляд-конкурс санітарної преси. І, як засвідчили оцінки, виставлені у маршрутних листах команд, майже усі робили це на досить високому рівні.


Переможців, за сумою набраних балів, змістовністю відповідей та вправністю дій, визначила суддівська комісія у складі методиста райметодкабінету відділу освіти Здолбунівської РДА Є. Б. Грициної, вчителя ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Р. М. Довгомелі, завідуючого аптекою В. В. Степанчука, голови Здолбунівської РО Товариства Червоного Хреста України М. М. Бєлікової та медичних сестер ТЧХУ М. Р. Юрчук, С. Л. Муляр, Н. Ф. Радчук, В. Є. Царенюк і О. М. Бухало. Виборов І місце у загальному заліку санпост Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 (готувала команду А. А. Кочура). Друге місце розділили санпостівці Білашівського НВК (Т. Л. Герасимчук) та ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 (Л. Я. Новіцка). І третє місце теж посіли одразу дві команди - Здолбунівської гімназії (О. В. Приступа) та Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. (В. П. Мирончук). Кращими ж на окремих етапах змагань стали вихованці Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. Анна Кондратюк, Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Анастасія Вершицька, Мізоцького НВК Олег Савчук, Білашівського НВК Аліна Хвесь, ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Анастасія Дмитришина та ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Віта Левченко.


Усім переможцям було вручено грамоти Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України та відділу освіти райдержадміністрації, а також подарунки, які надали спонсори: приватні підприємці Ігор Новак, Людмила Маланчук і Тетяна Ящук. Для дітей-учасників змагань було організовано гаряче харчування (директор ТОВ «Нектар» Антоніна Цехместрук).
Ольга ЯКУБЧИК.

На фото: під час змагань.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry