Перспективи розвитку фізкультури та спорту на Здолбунівщині обговорили 10 квітня під час наради у РДА, яку провів її очільник С. Кондрачук. У засіданні взяли участь керівники району, начальники структурних підрозділів РДА, заслужений тренер України В. Гордійчук, директор районної ДЮСШ «Колос»
В. Янчук, голова Рівненської обласної ради Всеукраїнського ФСТ «Колос» А. Соляр, директор районної ДЮСШ В. Куцель, депутат районної ради О. Панасюк.
Представники влади району озвучили своє бачення подальшого шляху розвит­ку та фінансування спорту на Здолбунівщині. Нараді передував детальний аналіз ефективності використання коштів, які виділяються на розвиток спортивної галузі району. Так, на сьогодні у нас діє дві ДЮСШ та чотири підліткові клуби за місцем проживання. Важливо, що у штаті спортивних шкіл тренери-викладачі складають 42 % та 58 %. Решта – керівництво, спеціалісти та обслуговуючий персонал.


- Держава виділяє кошти на спорт, але в районі левова їх частка йде на оплату праці директорів, бухгалтерів, сторожів, робітників та прибиральників спортшкіл. Чи є це правильно? - зазначив С. Кондрачук. - Як варіант, можна припинити фінансування ДЮСШ «Колос» та запропонувати всім тамтешнім тренерам працювати у районній ДЮСШ. Важливо, що тут мова не йде про економію. Адже «вивільнені» таким чином кошти нікуди не дінуться, їх можна буде спрямувати на розвиток секцій, які діють зараз, та відкриття нових. Чому, наприклад, не відкрити секцію з шахів? Інша проблема, що всі кошти, які сьогодні виділяє держава на розвиток спорту району, використовуються у райцентрі. А що ми можемо запропонувати дітям з сіл? Проводити дозвілля на городі з сапкою? То, можливо, кошти, які виділяються на фінансування, скажімо, клубів за місцем проживання (а це чотири ставки) доцільно «роздати» активним людям з сіл, причому зробити це на конкурсній основі. Участь у такому конкурсі зможуть брати і директори нині діючих підліткових клубів за місцем проживання. Якщо вони зможуть довести свою ефективність та перейти працювати у село, їм і надалі виділятимуть кошти.
Можна сказати, що у Копиткові сформувалась своя школа боксу, є там і відповідна база, то чому тренеру не дати півставки? У Дермані є волейбольна команда, то, може, не проблема створити там волейбольну секцію? Хіба у Новій Мощаниці чи Глинську не знайдеться того, хто на півставки буде вести футбольну секцію? А в Будеражі хороший спортивний зал для кого побудували? Нехай активні люди з цих та інших сіл району готують відповідні проекти та подають їх на конкурс, ми ж відберемо та профінансуємо кращі з них.
До речі, інколи, перед тим, як просити в держави кошти, треба добре проаналізувати, чи ефективно ми використо­вуємо вже наявний фінансовий ресурс.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry