Шановні краяни! Щороку в Україні у третю суботу квітня проводиться День довкілля. Однак цьогоріч у зв’язку зі святкуванням світлого Воскресіння
Господнього природоохоронні заходи перенесено на 25 квітня.
Гадаю, не помилюся, коли заз­начу, що теперішній стан оточуючого природного середовища мало кого влаштовує, скажу більше – не влаштовує нікого. Сутужна ситуація в житті країни більше уваги привертає до суспільно-політичного та економічного боку її існування. Однак усі ми щиро віримо в перемогу світлих сил і що ясні дні, які ми наближаємо власними силами і сумлінням, вже не за горами.


Та не може бути сумління чистим без чистоти довколишньої. Нетерпимість суспільства до всього антидемократичного, має поширюватись і на сферу охорони довкілля. Хотілося б бачити жорсткішу позицію наших громадян до забруднювачів лісів, водних об’єктів, придорожніх смуг, зелених насаджень у населених пунктах. А ще більшу нетерпимість не до самого факту забруднення, а до його винуватців, оскільки усі ці неподобства у виг­ляді несанкціонованих смітників, зрубаних дерев, засмічених водойм не тільки результат “роботи” наших співгромадян, але й нашої мовчазної згоди.
Зростаюча роль громадськості у житті суспільства має поширитися і на проблеми збереження природи. Саме захист оточуючого нас довкілля є мірилом, що демонструє паростки нового підходу у спілкуванні з природою. Такого, який ґрунтується на бережливому ставленні, а не хижацькій експлуатації всього живого.
Добру справу не можна зробити чужими руками. Тому час хороших справ настав для кожного. І починати потрібно з себе. Без примусу. Нехай кожен сам обере шлях індивідуального спілкування з природою у вигляді допомоги їй: прибере свою оселю і поб­лизу неї, підв’яже похилене деревце, допоможе розчистити берег річки...
Природа не залишиться в боргу.
В. НАУМОВИЧ,
головний спеціаліст
департаменту екології та
природних ресурсів
Рівненської ОДА.

Comments are now closed for this entry