Вода - джерело життя на Землі. Людство починає поступово розуміти, що вона є невідновлюваним ресурсом. Визначивши надважливу роль водних ресурсів для життя людини, Генеральна Асамблея ООН у 2005 р. прийняла резолюцію, згідно з якою щороку 22 березня відзначається Всесвітній день води. Цьогоріч він проходив під гаслом: “Вода та сталий розвиток”.
Сутність поняття “сталий розвиток” полягає у тому, що природні джерела повинні використовуватись у спосіб, який забезпечив би їх придатність для майбутніх поколінь. Умовою сталого розвитку водних джерел є споживання водних ресурсів без порушення гідрологічного циклу, при чому водні ресурси не вичерпувалися б протягом тривалого часу.


Вода - найбільш недостатній ресурс України. Через гідрогеологічні особливості території наша країна має постійний дефіцит води. Особливо загострилася ситуація на Сході, де запасів прісної води практично не лишилося.
Охорона вод - це система заходів, спрямованих на запобігання та усунення наслідків забруднення, засмічування і виснаження водних ресурсів. Ця діяльність включає розробку методів очистки річок та ставів. Контроль за використанням та охороною вод покладено на Держводагентство України. На Рівненщині його уповноваженим органом є Дубенське міжрайонне управління водного господарства. Наразі ним складено план з очистки каналів, охорони річок, відновлення та впорядкування джерел.
Використовуйте водні ресурси раціонально і економно, пам’ятайте: життя зародилося у воді і без неї просто неможливе!
Р. КРАВЕЦЬ,
інженер-гідротехнік.

Comments are now closed for this entry