Під час зустрічі у Мізочі.

Процес адмінреформування у нашому районі набирає обертів

Вкотре представники громад Здролбунівського району зустрілися для обговорення практичної реалізації закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Зустріч за участю депутата ВРУ Олександра Дехтярчука, депутата Рівненської обласної ради Олександра Андріюка, голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука, голови Здолбунівської райради Василя Тимо­щука, начальника фінуправління Здолбунівської РДА Володимира Нечипорука та представників сільських громад цього разу проходила у селищі Мізоч. Охочих більше дізнатися про перспективи та недоліки майбутнього об’єд­нання було чимало, а запитань виникало ще більше. Особливо хвилювалися за власну долю освітяни, яких лякає, що деякі сільські школи після адмінреформи можуть опинитися перед загрозою закриття. Вчителів же запевняли, що цього не станеться. Адже і після реформи освітяни та медики отримуватимуть фінансування з державного бюджету, як це відбувається нині. Усіма іншими галузями керуватимуть безпосередньо громади.


Йшлося під час зустрічі й про необхідність внесення змін до виборчого законодавства, адже новооб’єднана громада потребуватиме нового керівництва, обрання якого не варто відтягувати до чергових виборів місцевої влади. Виникатиме потреба і у кваліфікованих юридичних консультаціях та правильному юридичному оформленні діяльності громади.
Громадськість зацікавило функціонування так званих центрів адмінпослуг, які замінять ліквідовані ради та інші структурні органи (пенсійний фонд, казначейство і т. д.). Передбачається, що спростити процес надання адмінпослуг дасть змогу впровадження електронної системи врядування.
У якості позитиву адмінреформи учасники заходу називали той факт, що, об’єднавшись, громада самостійно складатиме та затверджуватиме власний бюджет і зібрані податки використовуватимуться теж безпосередньо нею. Сільських голів запевнили, що без роботи вони не залишаться: у селах, які входитимуть до об’єднаної громади, передбачається введення посади старости.
Обговорення можливих варіантів об’єднання триває. Під час зустрічі народний депутат Олександр Дехтярчук зазначив, що за умови підтримки населення та дієвості очільників сільських рад активна фаза реформування розпочнеться вже з середини травня. Тому саме Здолбунівський район може стати пілотною версією реалізації адмінреформи в Україні.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry