У зв’язку із зафіксованим у місті Здолбунів випадком сказу у безпритульного собаки рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 31.03.2015 року № 1 була оголошена неблагополучною щодо захворювання на сказ частина території міста Здолбунів, а саме: вулиці Заводська, Котляревського, Фестивальна, Герцена, Старицького, Кармелюка, Жовтнева, Дружби, Пирогова, Попова, Кутузова, Кармелюка, С. Крушельницької, Ярослава Мудрого та проспект Цементників, введені карантинні обмеження. А також визначено наступні межі загрозливої зони: частина території міста Здолбунів, прилегла до зони з карантинними обмеженнями, с. Кошатів, с. Ільпінь-ІІ Богдашівської сільської ради, смт Квасилів Рівненського району та лісові масиви навколо населених пунктів.


До зняття карантинних обмежень на неблагополучній щодо сказу території та у зоні загрози забороняються: проведення заходів із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин.
У рамках прийнятого «Плану заходів з ліквідації осередку сказу в
м. Здолбунів, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» здійснюються усі необхідні заходи з недопущення поширення збудника інфекції, а саме: подвірний обхід з метою проведення антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення тощо.
Звертаємо особливу увагу мешканців міста на тенденцію до зараження безпритульних котів та собак сказом.
Але, незважаючи на це, частина власників тварин, не усвідомлюючи наявної смертельної небезпеки для людей та тварин, порушує правила утримання собак і котів, а також відмовляється від проведення щеплень проти сказу. Це - порушення вимог Правил утримання домашніх тварин у м. Здолбунів, затверджених рішенням Здолбунівської міської ради від 5.10.2011 р. за № 5, за що передбачена відповідальність у вигляді адміністративного стягнення згідно зі ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадян - власників собак та котів, посадових осіб підприємств, установ і організацій, що утримують тварин.
Щеплення собак та котів проводяться безкоштовно за адресою:
м. Здолбунів, вул. Мартинівка, 12, у приміщенні Здолбунівської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Телефон для довідок: 2-26-26.
Сергій ГЕРМАНЮК,
начальник управління - головний
державний інспектор ветеринарної
медицини Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry