Завідуюча клубом села П’яти­гори Л. Д. Мельник та завідуюча публічно-шкіль­ною бібліотекою цього села Г. Ф. Зінчук другого квітня провели майстер-клас з писанкарства у приміщенні П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ст. Присутні педагоги школи та учні 7 класу дізналися про матеріали для виготовлення лемківської писанки (комп’­ютерна версія), а також ознайомились з іншими методиками розпису яєць.
На фото: учасники майстер-класу.

* * * *
У Півченському будинку культури відбувся майстер-клас з писанкарства. На захід працівники клубу О. П. Козік та Л. П. Котюк запросили учнів третього класу та їх вчителя Л. П. Коник, які разом розмальовували писанки.
Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою О. І. Корнійчук підготувала виставку тематичної літератури та виробів декоративно-ужиткового мистецтва, а також розповіла про історію виникнення писанкарства.


Всі присутні на заході мали змогу освоїти елементи цієї справи.
Ольга КОРНІЙЧУК,
завідуюча ПШБ с. Півче.

* * * *
Майстер-клас з писанкарства провела завідуюча бібліотекою с. Гільча Перша Оксана Юшкевич. Присутні почули легенди про писанки, дізнались про технологію їх виготовлення і значення символів, якими їх прикрашають. А також про те, якими писачками і фарбами краще скористатися, адже поєднання кількох кольорів в орнаменті символізує благополучне життя.
Зі світлими, позитивними думками учасники акції взялися до роботи, бо готують писанки у подарунок для близьких і знайомих людей. Вибирали колір для фарбування - кожен різний, бо писанки світлих тонів дарують дітям, яскраві - молоді, господарям - жовті з крапочками і
колоссям, а для літніх - з чорно-білими візерунками. Згодом, після висихання фарби, витирали віск. Робили це біля полум’я свічки обережно, щоб не закіптявити. Для блиску писанки натирали жиром.
От і вийшло у кожного:
Яєчко розмальоване, барвисте,
Ним тішиться дорослий і дитя,
Творіння рук людських святе і чисте,
Маленький символ нашого життя.
Оксана ЮШКЕВИЧ,
завідуюча ПБ с. Гільча Перша.

Comments are now closed for this entry