З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р.
№ 1105-ХІV (далі - Закон
№ 1105) у новій редакції. Законом № 1105 не передбачено забезпечення застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду путівками на санаторно-курортне лікування, однак передбачено оплату лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.


Важливою відмінністю лікування у реабілітаційних відділеннях є те, що видача таких путівок здійснюється лікувально-профілактичним закладом за наявності медичних показників, безпосередньо зі стаціонару та з видачею листка непраце­здатності. Враховуючи, що оплата лікування в реабілітаційному відділенні відбувається за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, то путівка для такого лікування видається застрахованій особі безкоштовно. Рішення щодо виділення зазначеної путівки приймається відбірковою комісією лікувально-про­філактич­ного закладу за наявності медичних показань за певним профілем реабілітаційного лікування. При цьому, застрахована особа має надати довідку для отримання путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, підписану керівником, головним бухгалтером і головою комісії з соціального страхування підприємства, організації, де працює, скріплену печаткою підприємства та завірену районною (міжрайонною) міською виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду за місцем реєстрації підприємства.
Нині виконавча дирекція Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має можливість забезпечити путівками до реабілітаційних відділень наступних санатор­но-курортних закладів: Трускавецькурорт - санаторій «Весна», Моршинкурорт - санаторій «Лаванда», санаторій «Поляна» за профілем відновлювальне лікування після оперативного втручання на органах травлення;
санаторій «Хмільник» - за профілем відновлювальне лікування після гострих
церебральних порушень; санаторій «Карпати» - за профілем відновлювальне лікування після гострого інфаркту міокарда, операцій на серці та магістральних судинах.
Наразі триває робота щодо укладення договорів з лікувально-профілактич­ними закладами області, які матимуть право на скеровування хворих для реабілітаційного лікування та забезпечуватимуть видачу відповідних путівок.
Лариса ПРОКОПЧУК,
провідний спеціаліст
Здолбунівської МВД РОВ ФСС з ТВП.

Comments are now closed for this entry