За останній рік популярність «Кобзаря» Тараса Григоровича Шевченка неймовірно зросла. Українці запитують це видання у книгарнях, замовляють через Інтернет. А зараз, у ці березневі теплі дні, вся Україна долучилась до вшанування пам’яті свого пророка.


Море вражень та справж­нє патріотичне піднесення подарував літературно-мис­тецький марафон «Шевченко мобілізує», який відбувся в будинку культури цементників 10 березня. Зі сцени український військовий-учасник АТО, волонтери, керівники організацій та установ, приватні підприємці, представники громадськості декламували Кобзареві твори - уривки з поем «Неофіти», «Кавказ», з поезій «До Основ’яненка», «Розрита могила», з посланія «І мертвим, і живим, і ненародженим» та ін. Кожен з декламаторів намагався не лише виразно читати віршовані рядки, а й передати присутнім у залі почуття, які у їх душах пробудили Шевченкові твори.


Особливу атмосферу своїми виступами створили колективи, які виконали пісні на Кобзареві слова, зокрема, вокальне тріо Мізоцької музичної школи («Гомоніла Україна»), зразкова капела бандуристів «Джерельце» Здолбунівської музичної школи («Не співає чорноброва»), ансамбль пісні і танцю «Кужіль» («Сховалось сонце над водою») і народний аматорський хор Здолбунівського РБК («Стоїть явір над водою»). Надзвичайно чуттєво виконала пісню «Бандуристе, орле сизий» Ірина Мельник. Наприкінці дійства глядачі, стоячи, підспівували народному аматорському хору будинку культури цементників під час композиції «Заповіт» та усім учасникам програми, які разом виконали твір «Реве та стогне Дніпр широкий».
Зворушливий захід вкот­ре засвідчив, що творчість Тараса Шевченка є невід’єм­ною частиною життя кожного, кому не байдужа доля нашої держави.
...Рядки Тарасових поезій мимоволі починаєш згадувати, готуючи передачі для військових, купуючи їм ліки чи пишучи листа. Адже Кобзар - справді національний символ нашого народу. Шевченко для українців, як Шекспір для англійців або Че Гевара для кубинців. З Кобзаревими віршами рік тому стояли на Майдані, а зараз ідуть у бій за незалежність України. Шевченкові слова вселяють
надію на краще майбутнє, додають впевненості і незламності у нашій спільній справі - боротьбі проти «рашиського» окупанта.
Ірина САМЧУК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry