День усиновлення - свято України, яке щороку відзначається 30 вересня та співпадає із християнським святом Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.
Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 р. № 1088/2008.
Сьогодні в нашому суспільстві формується нова культура усиновлення. Ставлення до цієї теми змінюється, хоча ще донедавна вона замовчувалася. Підтвердженням цьому є дані опитувань, які свідчать, що в Україні майже кожна п’ята сім’я готова обмірковувати можливість усиновлення дитини.
Усиновлення, як спосіб влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дозволяє досягти найкращих позитивних результатів у їх вихованні. Адже сім’я є природним середовищем для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дитини, її матеріального забезпечення.
Держава, захищаючи права дітей, послідовно підтримує всі корисні ініціативи у цій справі. Для стимулювання усиновлення, незалежно від віку дитини, з 1 січня 2009 року надається одноразова допомога у розмірі як при народженні дитини - 12240 гривень. Також прийнято не менш важливий Закон «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Відтепер допомога на дітей, які виховуються під опікою, збільшилась до двох прожиткових мінімумів.
У нашому районі активізувався процес усиновлення дітей. За 9 місяців ц. р. усиновлено 5 дітей, порівняно із 2008 - 1 дитина.
Із 121 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, 85 дітей охоплені сімейними форми виховання. На повному державному утриманні - 36 дітей цієї категорії.
У Здолбунівському районі діють 4 дитячі будинки сімейного типу і 4 прийомні сім’ї, у яких виховується 41 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування.
Щиро дякуємо кожному громадянину України, який усиновив дитину, врятувавши її від сирітської долі, та всім небайдужим до долі наших дітей!
Світлана Муляр,
начальник служби у справах дітей райдержадміністрації.

Comments are now closed for this entry