У Дерманських І та ІІ сільських радах відбувся семінар-навчання голів територіальних громад району

 

Сільський голова Дерманя Першого Л. П. АНДРОЩУК.

Під час теоретичної частини семінару з інформацією про стан торговельного обслуговування населення району виступила начальник управління економіки В. В. Бухало. Її розповідь продовжив та відповів на запитання присутніх в. о. голови правління райспоживспілки М. Б. Вознюк.
Інспектор Здолбунівського РВ ГУ МНС України у Рівненській області В. П. Дроздюк ще раз нагадав присутнім про необхідність звернути особливу увагу на стан водонапірних башт в населених пунктах та під’їзди до водоймищ, де при потребі зможуть брати воду пожежники.


Тривожна ситуація склалася у Ступно: горить торф. Як зауважив сільський голова В. К. Шпичак, на його звернення не зреагували своєчасно у відповідних районних службах. Тож тепер для того, аби не допустити розширення пожежі, доведеться затратити значно більше сил і коштів.
Про нове у законодавстві щодо надання пільг певним категоріям населення розповіла присутнім начальник одного з відділів управління праці та соціального захисту населення В. М. Ковтонюк. На жаль, не завжди передбачені механізми впровадження цих нововведень. Тож нині, наприклад, практично нереально надати інвалідам таку пільгу, як ремонт житла. Пройде якийсь час, перш ніж все буде узгоджено.


Сільський голова Дерманя Другого С. П. КУХАРЕЦЬ.


Нові правила облаштування та утримання худобомогильників (їх у нашому районі 20) – такою була тема виступу начальника районного управління ветеринарної медицини С. В. Германюка. Вимоги ставляться великі. Для їх виконання потрібні чималі кошти. З часом, коли вони будуть, необхідні заходи вживатимуться. Нині ж доводиться зважати на реальність.
А вона непроста. Про це свідчив і виступ начальника управління Держкомзему у Здолбунівському районі В. І. Оліферчука. За порівняно невеликий строк необхідно виготовити кілька десятків тисяч державних актів на право власності на землю. Тож попереду – велика організаційна робота. І не лише землевпорядників, а й усіх відповідальних працівників органів місцевого самоврядування.
На завершення теоретичної частини семінару в. о. голови районної ради Я. Р. Мельник ознайомив його учасників з підсумками другого туру огляду населених пунктів та місцевих рад. Найвищі показники мають Здовбицька, Копитківська та Урвенська сільські ради.

 

Гостям завжди раді у гімназії.


У Дермані Першому учасників семінару зустрічала сільський голова Л. П. Андрощук. Вона розповіла про село, його інфраструктуру, а потім запросила побачити усе на власні очі. У місцевому ФАПі уже півтора роки господарює молодий фельдшер
В. Я. Васюков. Як зауважив в. о. голови РДА І. В. Бандюк, медик родом із Мізоча, з багатодітної сім’ї. Його матері в цьому році присуджено високе звання “Мати-героїня”.
Пишаються у селі і своєю школою, в якій влаштоване автономне опалення. Зараз тут навчається 11 дітей, переважна більшість з яких мають високі знання. Директор школи О. М. Лахман із задоволенням повідомила, що майже половина медалістів Дерманської гімназії – в минулому учні їхньої школи.
По-домашньому затишно у сільській бібліотеці. Але не в холодну пору, адже тут відсутнє опалення. Та перш ніж встановлювати його, доведеться подбати про утеплення приміщення.

 

Оленка МАРТИНЮК – призер обласного конкурсу бандуристів ім. А. Грицая.


У місцевому будинку культури останнім часом зроблено поточний ремонт фойє і великої зали, а також влаштовано підлогу з плитки. Були б гроші, зауважує молодий голова, подбали б про належний стан внутрішніх доріг, надходження від транспортного податку рада отримує невеликі. Вирішили б інші великі та малі справи. Проте сільський голова не втрачає віри в кращі часи і, попри безліч складнощів, успішно керує сьогодні однією з дерманських громад.
Її колезі із Дерманя Другого С. П. Кухарець теж було про що розповісти гостям та що показати. Чимало зроблено для облаштування приміщень сільського клубу, амбулаторії загальної практики сімейної медицини. До речі, медики готувались до акредитації свого закладу. У місцевій гімназії, за словами в. о. директора Г. В. Пилипчук, в ц. р. обладнано кабінет англійської мови для учнів молодших класів, триває пошукова робота в музеї Уласа Самчука та ін.

 

У сільському ФАПі.


Не все, що треба було б, можемо зробити через брак коштів, каже керівник місцевої громади. Давня проблема – дороги місцевого значення. Їх декілька разів на рік грейдерують, треба підсипати, та грошей для цього немає. Проблема з проблем – ремонт моста по вулиці Підгірній. Він в аварійному стані. Немає коштів і на освітлення вулиць. Потрібно газифікувати гімназію тощо.
Колегам з інших місцевих рад добре зрозумілі ці труднощі. Адже у кожного їх хоч відбавляй. Проте, як би складно не було, у Дерманській Другій сільській раді прагнуть, у міру можливостей, успішно вирішувати проблеми місцевої громади.
Тамара ОКРУШКО.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry