Почути про місцеві проблеми та спробувати їх вирішити – саме так визначив мету свого робочого візиту на Рівненщину міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, який відвідав нашу область 13 лютого. У програму його перебування входив і візит до ВП «Ремонтне вагонне депо Здолбунів».
Працівникам ремонтного вагонного депо довелося почекати міністра та інших офіційних гостей, адже графік перебування столичного гостя на Рівненщині був доволі щільним. Вреш­ті Андрій Пивоварський разом зі своїм заступником Олександром Кавою, начальником «Львівської залізниці» Богданом Піхом та головою Рівненської ОДА Віталієм Чугунніковим таки побували на «екскурсії» підприємством, яку провів начальник ВП «Ремонтне вагонне депо Здолбунів» Йосип Гаврищак (див. фото).


Гості уважно придивлялися до процесу роботи ремонтників та слухали розповідь керівника. А згодом працівники підприємства мали змогу поспілкуватися з міністром у форматі віч-на-віч. Щоправда, спілкування було радше одностороннім, оскільки ні запитань, ні пропозицій до високих гостей у залізничників практично не виявилося, хоч міністр і заохочував до діалогу, прагнучи з перших вуст дізнатися про те, що відбувається «на місцях». До того ж з’ясувалося, що найнагальніші проблеми місцевого «розливу» очільнику міністерства інфраструктури насправді відомі.
- Я знаю, що найбільше вас турбує ситуація із залізничною лікарнею, - зазначив Андрій Пивоварський. - Хочу розвіяти міфи про те, що залізничні лікарні перепрофільовуватимуть. Є фінансування на рівні Міністерства охорони здоров’я України, передбачене і фінансування на місцях. Отже, якість послуг для залізничників не зміниться, не буде ніяких звільнень, і працівники галузі матимуть змогу лікуватися у цих закладах. Спеціалісти нашого міністерства спільно з МОЗ вже напрацювали план подальшої роботи таких медзакладів. Загалом уже 75 відсотків лікарень в Україні передано на баланс місцевих органів влади. Отже, залізнична лікарня працюватиме – і крапка.
Наостанок Андрій Пивоварський наголосив на тому, що з будь-якими запитаннями можна звертатися безпосередньо до міністерства, яке є цілком відкритим. А також порадив обов’язково перевіряти всю негативну інформацію, яка поширюється на рівні тривожних чуток.
Згодом, під час прес-конференції в обласному центрі міністр інфраструктури відповів і на ті нагальні запитання, які стосуються справ у області. Зокрема прозвучала інформація, що поїзд № 141/142 «Київ-Львів», який проходить через північні райони Рівненщини, скасовано не буде. На сьогодні рішення «Укр­залізниці» щодо цього вже відмінено.
Понад те, за словами заступника міністра Олександра Кави, у форматі обговорень уже йшлося і про можливість залізничного сполучення регіональним потягом трьох сусідніх обласних центрів - Луцька, Рівного та Тернополя. Що ж до аеропорту в м. Рівне, то найближчим часом пасажир­ські рейси він не прийматиме. За словами міністра, можна розглядати хіба що можливість задіяти наше летовище для вантажних перевезень. Та й то тільки теоретично.
Ще одну глобальну проблему - стан наших автошляхів - у міністерстві планують вирішувати шляхом передачі частини автодоріг на баланс місцевої влади. На думку столичних чиновників, місцеві громади краще знають, що і де саме потрібно ремонтувати насамперед. Тому й кош­тами розпоряджатимуться оптимальніше.
Марина СТЕПАНЮК.
Фото автора.


Коментар з приводу
Йосип ГАВРИЩАК, начальник ВП «Ремонтне вагонне депо Здолбунів»: «Перебуваючи на підприємстві, міністр інфраструктури у деталях цікавився особливостями нашої діяльності. Ознайомився він з показниками роботи за 2014 рік, говорили і про планові завдання на майбутнє, і про соціальні аспекти. Наприк­лад, Андрій Пивоварський цікавився, чи вчасно виплачується зарплатня - розповіли, що з цим у нас проблем немає. Гості оглянули вагони-цистерни для перевезення мінеральних добрив, які у нас ремонтують. Спілкувалися і про перспективи. Адже Здолбунів - залізнична станція з напруженим і активним рухом, наше підприємство має потужності, які дають змогу обслуговувати велику кількість рухомого складу. Тому доцільно, аби саме до нас спрямовували на ремонт більшу кількість вагонів. Врешті, гості нашу роботу оцінили позитивно та пообіцяли, що ремонтне вагонне депо без роботи не залишиться».

Коментарі

0 #1 Iwan 02.03.2015, 21:57
Понад те, за словами заступника міністра Олександра Кави, у форматі обговорень уже йшлося і про можливість залізничного сполучення регіональним потягом трьох сусідніх обласних центрів - Луцька, Рівного та Тернополя.

Добре, коли хтось із відповідальних осіб читає думки громадян і за пів року втілює їх у життя: http://forum.railwayclub.info/index.php?topic=115835.0

Comments are now closed for this entry