На сьогодні діючі тарифи не відшкодовують фактичних витрат, які необхідні для забезпечення стабільної роботи КП “Здолбунівводоканал”. Збиток, за результатами 2014 р., від надання пос­луг з водопостачання та водовідведення склав 105 тис. грн., і це, не враховуючи того, що працівники підприємства з червня 2014 р. працювали за 7-годинним графіком роботи, а з 1 січня 2015 р. працюють за 6-годинним графіком роботи, що дало змогу зекономити 282,5 тис. грн.
Останній раз тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються КП «Здолбунівводоканал» мешканцям м. Здолбунів, розраховувались у 2009 р. Відтоді вони тільки коригувалися на окремі статті витрат, а саме: «Заробітна плата» та «Електроенергія».
Ціна електроенергії, яка була закладена в діючих тарифах, складала 0,679 грн./кВт/год (без ПДВ), а нині вона становить 1,3211
грн./кВт/год (без ПДВ), тобто вартість електроенергії зросла на 94,5 %.
Збільшилась за цей час і вартість паливно-мастильних матеріалів, наприклад: бензин А-92 закладали за ціною 5,08 грн./л, дизпаливо 5,29 грн./л, газ (метан) - 2,20
грн./м3, а на сьогодні бензин А-92 коштує 17,59 грн./л, дизпаливо - 16,99 грн./л, газ (метан) - 10,25 грн./м3. Це зростання в середньому становить 285 %.


Мінімальна заробітна плата зросла на 11 % в порівнянні із закладеною в тарифі. Автоматично при збільшенні фонду заробітної плати збільшуються витрати на відрахування на со­ціальні заходи.
Звичайно, за ці роки істотно зросла й вартість матеріалів, реагентів, запасних частин, обладнання та комплектуючих, що необхідні для обслуговування, експлуатації та ремонту мереж, обладнання і устаткування насосних станцій, які є фізично зношеними, а 70 % водопровідних та каналізаційних мереж експлуатуються понад 30 років.
Збільшились витрати на послуги сторонніх підприємств в середньому на 235 %. Істотно зросли витрати на податки (243 %).
Собівартість послуг централізованого водопостачання та водовідведення, закладена в діючому тарифі, становить 7,65 грн./м3. Собівартість у запланованому тарифі - 10,41 грн./м3. Тобто собівартість послуг зросла на 36 %. Для порівняння: за минулий рік тарифи на ці послуги в середньому по Україні зросли на 84 %.
Зазначимо, що при затвердженні діючого тарифу населення відшкодовувало лише 82 % собівартості послуги водопостачання та 76 % собівартості послуги водовідведення. Різницю в тарифі, яка виникала внаслідок цього, перекривав тариф для ІІ групи споживачів. З набранням чинності Постанови КМУ № 869 від 1.06.2011 р. унеможливилось перекриття тарифу іншою групою споживачів. Тобто, тариф для населення на послуги централізованого водопостачання та водовідведення має повністю відшкодовувати собівартість. Ця вимога призводить до більшого відсотка зростання тарифів для населення.
Так, діючий тариф для населення планово має збільшитись з 7,20 грн./м3 до 12,492
грн./м3, тобто на 73 %, тоді як тариф для інших споживачів планово має зменшитись з 19,75 грн./м3 до 14,556 грн./м3, тобто на 26 %.
Таким чином, підвищення тарифів дасть змогу забезпечити надійне функціонування підприємства та здійснити реалізацію заходів, спрямованих на розвиток систем водопостачання та водовідведення, усунути проблеми, які можуть становити найближчим часом загрозу функціонуванню систем водопостачання та водовідведення.
Просимо з розумінням поставитись до вимушеного підвищення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
Зауваження та пропозиції щодо запропонованих тарифів приймаються КП “Здолбунівводоканал” протягом 14 календарних днів з часу опублікування цієї інформації за адресою: 35705, м. Здолбунів, вул. Незалежності, 13, на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., за тел. 2-66-48, 2-61-06.
Адміністрація КП “Здолбунівводоканал”.

Додатки у вкладеннях

Вкладення:
Скачати цей файл (проект рішення.doc)проект рішення.doc[ ]35 Кб
Скачати цей файл (структура тарифу.xls)структура тарифу.xls[ ]43 Кб

Comments are now closed for this entry