Усього кілька епізодів з історії здолбунівського футболу опубліковано в районних ЗМІ. На щастя, припущення про маловірогідність практичної допомоги у відкритті незнаних її сторінок виявилось помилковим. Так, здолбунівчанка Ірина Казимирівна Трачук (Вінкш) надала дієву допомогу в написанні історії футболу рідного міста. Фотографія (див. вгорі) з сімейного альбому, люб’язно подарована нею для спортивного розділу Здолбунівського історико-краєзнавчого музею, не лише займе гідне місце в історичній мозаї­ці нашого краю, але й дасть можливість доповнити загальну палітру історії футбольної.

 

Коли точно зроблено цю світлину, невідомо. Орієнтовна вірогідна дата - кінець 40-х-початок 50-х років минулого століття. На фото: перший зліва - Борис Антонович Тадеу­щук (1925 р. н.), житель міста Здолбунів з вулиці Віли, третій праворуч - Казимир Антонович Вінкш (1925 р. н.), теж мешканець Здолбунова з вулиці Віли. На сьогодні це - перша з фотографій повоєнного періоду. А от повний склад та назва команди поки що невідомі. Згадка про одного з відомих на цій фотографії футболістів була надана у наших попередніх матеріалах. Це матеріали 1951 року, в яких згадується воротар збірної команди Здолбунова Борис Антонович Тадеущук. Нагадаємо їх зміст. «ФУТБОЛ. За останній час на стадіоні «Будівельник» відбулось декілька цікавих футбольних зустрічей. Збірна м. Здолбунова зустрілась з динамівцями м. Ковеля і виграла матч з рахунком 5:1. Цікаве змагання відбулось 27 серпня з лідером розіграшу першості України - командою київського окружного Будинку офіцерів. Перший тайм закінчився з рахунком 3:1 на користь здолбунівців. Але в другому таймі господарі не могли протистояти бурхливому натиску киян. Гості забили у ворота здолбунівців 5 м’ячів, пропустивши у свої лише один. Таким чином цей цікавий матч закінчився з рахунком 6:4 на користь киян. У цій зустрічі вся команда м. Здолбунова показала непогану гру. Особливо відзначились воротар Тадеущук, нападники Михайлов і Семенюк, капітан команди Голубєв та інші.» (Газета «Нове життя» № 70 від 30.08.1951 р.). Згідно з публікацією, на той час стадіон мав назву «Будівельник». Мабуть, це було пов’язано з будівниц­твом цементно-шиферного комбінату, а отже й розміщенням у нашому місті будівельної організації, що його зводила. Нині зі спогадів ветеранів здолбунівського футболу відомо, що конкурентом на позицію воротаря у Бориса Антоновича Тадеущука був Геннадій Васильович Шумілов, який в той час працював на залізниці. Казимир Антонович Вінкш працював на цементному заводі, грав у нападі і вирізнявся високою стартовою швидкістю та потужним ударом.
Сподіваємось, що, прочитавши цю публікацію, читачі посприяють поповненню матеріалів і даних про футбольну історію нашого міста. Пишімо її разом!
Юрій МЕЛЬНИК.

Comments are now closed for this entry