Відтепер у храмі села Новосілки правитимуть службу українською мовою. Сьомого лютого жителі села взяли участь у місцевому референдумі, щоб визначитися, під юрисдикцією якого патріархату має перебувати тамтешній Свято-Чудо-Михайлів­ський храм.
Донедавна релігійна громада Свято-Чудо-Михайлів­ської церкви була під
юрис­дик­цією Московського пат­­ріархату, проте у зв’язку з подіями на Сході України чимало прихожан храму замислились про необхідність змін.
Минулої суботи під час волевиявлення мешканців у селі чергували правоохоронці та представники Здолбунівської сотні самооборони. Проте референдум проходив спокійно, жодних сутичок між представниками різних патріархатів не сталося.


Загалом у Новосілках проживає близько трьохсот виборців. У референдумі взяли участь 198 мешканців, оскільки у селі також існує протестантська громада. У результаті 190 учасників опитування підтримали Київський патріархат, 4 - Московський, ще 4 бюлетені визнано недійсними. Після референдуму громада провела у сільському клубі
парафіяльні збори з метою обговорення процесу офіційного переходу Свято-Чудо-Михайлівської парафії УПЦ під юрисдикцію Київського патріархату.
А в неділю, 8 лютого, у церкві села Новосілки вже відбулася служба українською мовою. За дорученням Здолбунівського благочиння УПЦ КП, першу службу українською в храмі відправив протоієрей Ігор Саковський, котрому співслужили ще два священики. Піснеспівами славили Бога церковні хори Свято-Успенського храму м. Здолбунів та храму
с. Колоденка Рівненського району.
Вл. інф.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації. Коментатори які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі неавторизованих користувачів друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити